Drukāt

Hemovigilances deklarācija

Hemovigilances deklerācija

Attēls Lauva — vigilances simbols. 
Attēls no Briselē 1649. gadā
publicēta Saavedra izdevuma
“Idea principis Christiana politici”. 
Lauva ir vigilances symbols, tāpēc,
ka ir ticējums, ka guļot viņš pilnībā
neaizver acis. “Non majestate securus”
[http://www.emblematica.com/
en/cd01-saavedra.htm
[Vox Sanguinis (2011), 100, 60 - 67]

Valsts asinsdonoru centra vigilances deklarācija

  • Informācijas par donoru un pacientu blaknēm, kļūdām, kļūmēm un novirzēm no normas, par nevēlamiem notikumiem un negadījumiem dokumentēšana, analīze un ziņošana noteiktajā kārtībā ir obligāta visiem Latvijas Asins dienesta strādājošiem Vigilances nolūkos. 
  • Jebkāda informācija, kas kļuva zināma Vigilances nolūkos tiek uzskatīta par konfidenciālu informāciju un tiks izmantota vienīgi un tikai Vigilances nolūkos. 
  • Katrs dokuments, kas tiek sagatavots, lai sniegtu informāciju Vigilances nolūkos, ir konfidenciāls un tiks izmantots vienīgi un tikai Vigilances nolūkos.
  • Visas personas, kas tiek iesaistītas Vigilances aktivitātēs, personas, kas vāc, dokumentē un nosūta informāciju Vigilances nolūkos ir aizsargātas no sodīšanas un „vainīgo meklēšanas”.
  • Visas personas, kas iesaistītas Vigilances datu apkopošanā un analīzē stingri ievēro konfidencialitāti un ētikas principus.
  • Slēpt informāciju par donoru un pacientu blaknēm, kļūdām, kļūmēm un novirzēm no normas, nevēlamiem notikumiem, kas kļuvuši zināmi ir amorāli un tiek uzskatīts par profesionālu bezatbildību.   

[Redakcijas vēsture: Hemovigilances deklarācija (VADC 2006.gada HV pārskats) tika pārskatīta 2012.gadā un nosaukta par Vigilances deklarāciju, kas apvieno hemovigilances, medicīnisko ierīču vigilances, farmakovigilances un kļūdu vadības principus]