Drukāt

Intervija ar VADC preses sekretāri Zani Mousavi laikrakstā "Liesma"

MUMS IR VIENA ASINSRITE, un mans mērķis nav neiespējams — es vēlos, lai asinis ziedotu vismaz divi procenti Latvijas iedzīvotāju, — tā Zane Mousavi.

Katru gadu pasaulē saziedo ap 80 miljoniem asins vienību.  Asinsdonori bijušajā Valmieras rajonā katru gadu līdzcilvēku glābšanai dāvina ap 1000 litru asiņu, bet Latvijā kopumā asinsdonoru dāsnums būs mērāms asins litru tūkstošos.

Taču Valsts  asinsdonoru centrā (VADC) ir informācija, ka asinis ziedo tikai 1,7% cilvēku no visu iedzīvotāju kopskaita. Saprotams, ka spēcīgu, jaunu, veselu cilvēku sabiedrībā ir vairāk, bet ziņa par šo dāsnāko labdarības veidu vēl nav pieklauvējusi pie viņu sirdīm.

Šim viedoklim piekrīt arī VADC preses sekretāre ZANE MOUSAVI, kura regulāri, izmantojot sociālos tīklus, medijus, mudina sabiedrību iesaistīties donoru kustībā.

«Liesma», sazinoties ar Zani, noskaidroja, ka dažādi popularizēt asins ziedošanu ir viņas personiskā iniciatīva. Zane arī labprāt pastāstīja, kamdēļ tas tā.

«Cilvēki ir izgudrojuši lidmašīnas, foto kameras, veikuši sirds pārstādīšanas, ceļojuši kosmosā, bet vēl joprojām nav atraduši aizstājēju asinīm. Iespējams, šī mīkla ir pavisam vienkārša. Tas ikreiz mums atgādina, ka mēs visi — gan Latvijas, gan pasaules cilvēki — esam saistīti vienā asinsritē,» tā  Zane un turpināja stāstīt par sevi un idejām.
«Man ir 30 gadu, un es asinis esmu ziedojusi 10 reizes. Salīdzinot ar Latvijas Goda donoriem, kuriem ir teju pie 150 ziedošanas reizēm, tas ir nieks, bet vēl šodien atceros, kā uzsāku savas donora gaitas. Tas bija laikā, kad strādāju Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē, un tieši tur iepazinu burvīgo VADC komandu, kas vistiešākajā nozīmē ir šīs iestādes dvēsele. 
Vēl personīgāk, kad pagājušā gada nogalē uzsāku strādāt Valsts asinsdonoru centrā.»

Raksts lasāms: http://www.eliesma.lv/asins-ziedosana-visaugstaka-labdariba

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv