Drukāt

Māsas Agneses īstais vārds ir Laura Vrubļevska. Taču pirms 16 gadiem, uzsākot kalpot kā Domenikāņu klostera māsa, viņa vārdu nomainīja uz māsu Agnesi. Sākotnēji dzīvoja klosterī Polijā, tad Liepājā, un tagad viņa atrodama Sāpju Dievmātes  klosterī Kuldīgā. 

Pirmo reizi asinis ziedojusi, atsaucoties līdzcilvēku aicinājumam to izdarīt kopā.  Kopš tā laika asinis ziedo regulāri.

Māsa Agnese ir dzimusi liepājniece, un Liepājas Mūzikas koledžā absolvējusi diriģentu klasi. Vaicāta, kāpēc viņa atsacījusies no kordiriģentes karjeras, māsa Agnese tikai smaida: "Piedalījos katoļu bērnu un pēc tam jauniešu vasaras nometnēs, kā arī palīdzēju pieskatīt bērnus. Kad iepazinu klostera dzīvi, sapratu, ka tas ir mans ceļš, kas jāiet tālāk."

Māsa Agnese ir aktīva. Studē, kāpj kalnos, spēlē ģitāru, sintezatoru, dzied, fotografē un brauc ar velosipēdu.

"Jā, bija laiks, kad vēlējos ģimeni, bērnus. Bet tad atskārtu, ka tādā gadījumā manas domas un jūtas būs koncentrētas tikai uz vīru un bērniem, uz kaut ko konkrētu. Bet man gribējās dot kaut ko daudziem cilvēkiem. To varbūt sauc par aicinājumu. Manī bija ilgas sevī pēc kaut kā vairāk: vairāk iepazīt Dieva mīlestības noslēpumu, atklājot to katrā cilvēkā.

Ja Dievs man ir devis asinis un ja es spēju ar tām dalīties, es palīdzu kādam, kuram tās ir ļoti nepieciešamas.

Visi Stāsti