Drukāt

Ieva Upīte ir pārcietusi sirds operāciju, pateicoties Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem un donoriem, kas viņai ziedojuši asinis. Viņa ir ļoti laimīga par to, ka ir vesela un ka pasaulē ir tik daudz labu cilvēku!

Lai notiktu sirds operācija, vispirms ārstam ir jāpiemeklē pacientam atbilstošas asinis. Uz operācijas laiku asiņu trūcis, bet slimnīcas personāls esot atradis donorus. Ieva Upīte ir ļoti pateicīga tiem cilvēkiem, kas ziedojuši viņai asinis.

"Tas būtu tikai cilvēcīgi viņiem pateikties, jo viņi man tik daudz ir devuši. Tagad es zinu, cik ļoti svarīgi ir tas, ka cilvēki regulāri iet nodot asinis, ka ir tā bāze, no kuras var paņemt."

Vēlme pašai nodot asinis ir bijusi vienmēr.

"Vangažos brauca donoru mašīnas, un vienmēr taisījos iet, bet darbs dzina darbu, un attapos, kad biju jau nokavējusi. Pirms man pašai nevajadzēja donoru asinis, nebiju iedomājusies, cik ļoti svarīgi tas ir."
Bet tagad, kad viņa jūtas vesela, viņa ir gatava iet uz Valsts asinsdonoru centru, lai nodotu asinis cilvēkiem, kas bez tām nevar dzīvot vai atveseļoties. Operācija un atveseļošanās ir mainījusi daudzu lietu nozīmi.
"Mums savu enerģiju vajadzētu atdot kam lielam un nozīmīgam, nevis novirzīt to uz mazsvarīgām un bezjēdzīgām lietām, kas mūs tikai iztukšo."
Par donoriem, kas ziedojuši asinis, Ieva Upīte saka:
"Viņu visu priekšā ir galva jānoliec."

Visi Stāsti