Drukāt

Elīna un Edgars Brieži ir precējušies 13 gadus. Pēdējo gadu viņi kopā vienojas plazmas un trombocītu nodošanas kustībā. Tā kā Elīnu jau varētu dēvēt par plazmas un trombocītu nodošanas veterānu ar septiņu gadu pieredzi, Edgars ir tikai iesācējs plazmas nodošanā. “Bet tas taču nesāp! Nav jābaidās”, iesaucas Edgars, jautājot par to, kā iedrošinātu citus cilvēkus ziedot asinis vai asins komponentus.

Elīnas kontā ir četras asins un 85 plazmas un trombocītu donācijas. Toties Edgaram piecas asins donācijas, un viņš vienā gada laikā jau 18 reizes ieradies Valsts asinsdonoru centrā kā plazmas donors.

Abi smejas, ka visi paziņas par viņu hobiju zina un “tusiņus” plāno tikai pēc asins nodošanas.

“Uzspiest mēs nevienam neko nevaram, taču tā iespēja kaut ko labu darīt, ir neatsverama motivācija”, skaidro Elīna. Tāpat viņa saka lielu paldies tirdzniecības centra Prisma Deglava vadītājai Signei Šilinskai, kuras atbalsts ir neatsverams.

Jautājot par kādu kuriozu gadījumu asins nodošanas laikā, Elīna nekavējoties atbild: “Jā, tas noteikti ir smieklīgi! Ziemā pēc asins nodošanas iedzēru siltu tēju, saģērbos, un tā arī aizgāju līdz sabiedriskā transporta pieturai. Tikai gaidot transportu, sapratu, ka esmu aizgājusi ar visām zilajām bahilām!”

Visi Stāsti