Drukāt

Pēc Dakteru Klaunu teiktā, lielākā dāvana viņiem ir bērnu smaidi un izveseļošanās, un ziedotās asinis ir viens no veidiem, kā palīdzēt līdzcilvēkiem.

Tieši tādēļ 7. novembrī, svinot savu ceturto dzimšanas dienu, Dakteri Klauni kopīgi devās ziedot asinis. Ne tikai Rīgā, bet arī Valsts asinsdonoru centra izbraukumā Cēsīs.

“Mūsu izaugsme četros gados ir bijusi fantastiska un liels paldies ikvienam, kurš biedrības Dr.Klauns atbalsta velta savas finanses un laiku. Sākotnēji, kā neliela domubiedru grupa, neatlaidīgi pārliecinājām medicīnas personālu, potenciālos atbalstītājus, sabiedrību, cik vērtīgs ir Dakteru Klaunu darbs. Šodien ikviens novērtē to, ka Dakteri Klauni slimnīcu palātās un gaiteņos ienes neviltotu prieku, procedūrās novērš mazo pacientu uzmanību no bieži vien tik nepatīkamajām manipulācijām un reizēm tikai saprotoši paklusē kopā ar mazajiem pacientiem,” pauž biedrības Dr.Klauns dibinātāja un vadītāja Marianna Milovska.

45 Dakteri Klauni strādā septiņās Latvijas pilsētās, bet visvairāk – 28 Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgā. Biedrība “Dr.Klauns” šogad trešo reizi organizēja mācību kursu jaunajiem Dakteriem Klauniem. Pēc pusgada teorētisko un praktisko nodarbību medicīnas klaunādē 20 jaunie Dakteri Klauni uzsāka patstāvīgu darbu, turpmāk, viņi pilnveidos zināšanas un prasmes biedrības “Dr.Klauns” organizētajās mācībās kopā ar kolēģiem no Latvijas un citām valstīm. Četros gados Dakteri Klauni ir vairākkārt mācījušies pie pieredzes bagātiem un pasaulē atzītiem kolēģiem Izraēlā, Francijā, Portugālē un Krievijā, tā uzlabojot savas prasmes un komunikācijas iespējas ar bērniem, viņu vecākiem un medicīnas personālu.

Biedrība “Dr. Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji – 45 profesionāli medicīnas klauni – dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union“ un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. 

Visi Stāsti