Drukāt

Ziedo asinis un saņem kino biļeti uz filmu “Zāģis 8”!

"ACME Film" kopā ar "Forum Cinemas" un Valsts asinsdonoru centru rīko kampaņu - Ziedo asinis un saņem biļeti uz filmu "Zāģis 8". Asinis būs iespējams ziedot 1. novembrī no plkst. 11:00 līdz 14:00 kinoteātrī “Kino Citadele” 4. stāvā.

Visiem, kas ziedos asinis šīs donoru dienas ietvaros, būs iespēja saņemt kino biļeti uz filmu “Zāģis 8”, kuru “Kino Citadele” sāks rādīt no 3. novembra. Kino karte derīga vienai personai viena seansa apmeklējumam!

Šausmu filmu asins ziedošanas akcija aizsākta 2004. gadā ASV līdz ar leģendārā “Zāģa” ekranizāciju, kad filmas izplatītājs “Lionsgate” sadarbībā ar ASV Sarkano Krustu šādā oriģinālā veidā centās aktualizēt asinsdonoru kustību, kā arī pievērst uzmanību asins komponentu trūkumam.

2006. gadā akcija aizgūta un turpināta arī Latvijā, kad līdz ar jaunas filmas “Zāģis” iznākšanu kinoteātrī “Parex Plaza” (“Kino Citadele”) norisinājās donoru dienas. Šausmu filmu asins ziedošanas akcijas ietvaros asinis ziedojuši vairāk nekā 800 cilvēki, arī šogad VADC sadarbībā ar k/t “Kino Citadele” un “ACMEFILM” – filmas “Zāģis 8” izplatītājkompāniju Latvijā – turpina tradīciju un aicina ziedot asinis.

ATGĀDINĀM!
Par asins donoru vari kļūt, ja:

  • Esi 18 - 65 gadus jauns
  • Sver ne mazāk par 50 kg
  • Dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu
  • Esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi
  • Esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis
  • Pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma
  • Neesi nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, turklāt pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Lai ziedotu asinis, Tev līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pase vai personas apliecība (eID)) un jānorāda savs bankas konta numurs.

Vairāk informācijas www.donors.lv