Drukāt

Ziedo asinis un apmeklē Rīgas Zoodārzu

Šī gada 5. augustā, piektdienā, sākot no 11.00- 16.00 visiem donoriem, kuri apmeklēs Valsts asinsdonoru centra (VADC) mobilo autobusu Mežaparkā, būs iespēja ar atlaidi apmeklēt Rīgas Zooloģisko dārzu.

Ikvienam donoram Rīgas Zooloģiskais dārzs piektdien dāvinās 1,00 eiro atlaidi no pamatcenas ieejas biļetei. Pieaugušajiem 6.00 eiro vietā tie būs 5.00 eiro, toties studentiem, skolēniem (no 18 gadiem) un pensionāriem (līdz 65 gadiem) 4.00 eiro vietā būs jāmaksā 3.00 eiro.

VADC mobilais autobuss atradīsies pie Rīgas Zooloģiskā dārza ieejas, un Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējums dos donoriem lielisku iespēju aptuveni 20 hektāru platībā aplūkot 400 sugu 3000 dzīvniekus. Jāpiemin, ka zooloģiskais dārzs ir atvērts visu gadu un katrs gadalaiks zoodārzā ir atšķirīgs, taču tieši vasaras laikā pasaulē nāk vairums dzīvnieku mazuļu. Turklāt līdz septembra sākumam zoodārzā ciemojas Humbolta pingvīni.

Plānojot zoodārza apmeklējumu, der iegaumēt, ka dzīvnieki visaktīvākie ir dienas pirmajā pusē un augustā no 11.45 – 14.15 apmeklētāji var vērot dzīvnieku publiskās barošanas priekšnesumus. Nesteidzīga iepazīšanās ar ekspozīcijām aizņem ne mazāk kā trīs līdz četras stundas.  

Atgādinām, ka vēl joprojām katrs asins un asins komponentu donors pirms procedūras saņem donoru uzkodas, pie ārsta pārbauda savu veselības stāvokli un pēc asins ziedošanas saņem kompensāciju 4,27 eiro zaudētā asins apjoma atjaunošanai. Kompensāciju donoriem izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz donora norādīto kontu. Tāpat donors saņem izziņu par asins nodošanu, kuru iesniedzot darba devējam, var izmantot Darba likuma 74. pantā noteikto atlīdzību – apmaksātu brīvu darba dienu.  

Ziedojot asinis, līdzi jāņem bankas konta numurs un pase vai ID karte.