Drukāt

Ziedo asinis Latvijas Sarkanā Krusta simtgades pasākumā

8. septembrī par godu Latvijas Sarkanā Krusta simtajai dzimšanas dienai notiks pasāums “Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē”, kurā viesosies arī Valsts asinsdonoru centrs.

Pasākumā piedalīsies LSK komiteju un programmu pārstāvji ar savām aktivitātēm, apmeklētājus priecēs arī  LSK draugi no Norvēģijas, Somijas, Igaunijas, Vācijas Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām. No plkst. 12.00 līdz 16.00 pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ziedot asinis VADC mobilajā autobusā, kā arī noskaidrot visus sev interesējošos jautājumus par asins ziedošanu.

Ieeja pasākumā bez maksas.

PROGRAMMA:

- Plkst. 11:00 – 20:00 publisks, izglītojošs brīvdabas pasākums Rīgas Kongresu nama laukumā (Kr. Valdemāra iela 5, Rīga) ar oficiālo atklāšanu plkst. 15:00, kad ar informatīvo telšu un dažādu aktivitāšu un paraugdemonstrējumu palīdzību, piedāvāsim informāciju par mūsdienu Sarkanā Krusta darbību Latvijā un pasaulē. Tāpat, būs iespēja satikt LSK vietējos un starptautiskos sadarbības partnerus, kas iepazīstinās ar savām aktualitātēm un darbības jomām.

- Plkst. 12:00 izstādes “Latvijas Sarkanajam Krustam 100” atklāšana Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas iela 1, Rīga), izstāde atspoguļo LSK darbību laika posmā no 1918. gada līdz mūsdienām, tajā apskatāmi vairāki informatīvie materiāli – priekšmeti, plakāti, fotogrāfijas, apliecības un citi materiāli. Izstāde sniedz iespēju iepazīties ne tikai ar LSK vēsturi, bet arī paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību no humānisma skatu punkta.