Drukāt

Virši un VADC vienojas kampaņā “Dari labu – ziedo asinis!”

Pašmāju degvielas uzpildes staciju tīkls “Virši” visu jūnija mēnesi velta sociālai kampaņai “Dari labu – ziedo asinis!”.

Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par regulāras asins ziedošanas nepieciešamību un iespējām, uzsverot asins ziedošanas nozīmi neatliekamas palīdzības sniegšanā nelaimē nonākušajiem un arī ieguvumus ziedotāja veselībai.

Donoru aktivitāti būtiski ietekmē sabiedrības atsaucība un asins ziedošanas vietu pieejamība. Katru gadu VADC veido vairāk nekā piecsimts izbraukumus uz uzņēmumiem, reģionu pašvaldībām un kultūras centriem, kuros asinis ziedo aptuveni 40% no visiem donoriem. Tomēr nemainīgi ik gadu asins krājums jūnijā un citos vasaras mēnešos būtiski samazinās.

Degvielas uzpildes staciju tīkls Virši ar ilgstošu kampaņu dažādos kanālos un atbalstu VADC vēlas sasniegt vēl plašāku auditoriju un sniegt savu ieguldījumu kopējās sabiedriskās domas attīstībā par regulāras asins ziedošanas nozīmi. Lai informētu potenciālos un esošos donorus par iespējām, Virši izveidojuši sadaļu savā mājaslapā virsi.lv/ziedoasinis, kā arī īpašas kafijas krūzītes.

Virši valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Jānis Vība uzsver: “Mēs vēlamies sniegt vērā ņemamu pienesumu asinsdonoru kustībai un attīstībai, lai ikviens, kurš vēlas un var ziedot asinis, atcerētos to izdarīt divas un pat trīs reizes gadā. Uzskatām, ka šādu vienotu, sistemātisku atbalstu var sniegt katrs no mums – ziedojot, informējot vai atgādinot to darīt citiem. Vēlamies uzrunāt darītājus visā Latvijas teritorijā un arī paši savā uzņēmuma vidē reizi ceturksnī organizējam Donoru dienu, kad ikviens darbinieks un uzņēmuma draugs var mums pievienoties.”   

Kā liecina statistikas dati, 2020. gadā Latvijā vismaz vienu reizi asinis ziedojuši 31 038 cilvēki, turklāt turpina pieaugt arī donoru vidējais vecums. Tas 2020. gadā sasniedza 37.9 gadu slieksni, bet 10 gadu periodā ir pieaudzis par 8,3 gadiem. Vēl joprojām donoru kustībā nepietiekami iesaistās jaunieši, jo pirmo reizi asinis dodas ziedot vidēji 32 gadu vecumā. Visbiežāk donori asinis nodod vienu reizi gadā jeb tie ir 59,5%, divas reizes gadā 23%, bet trīs reizes -  11,5%.

Kā uzsver Valsts Asinsdonoru centra direktore Egita Pole: “Pandēmija nenoliedzami ir atstājusi nospiedumu uz asinsdonoru kustību visās pasaules valstīs. Taču Latvijā esam pierādījuši, ka saistīti vienā asinsritē, rūpējamies viens par otru.

Šajā laikā ar mediju starpniecību vairākkārtīgi lūdzām donoru palīdzību un varam būt  gandarīti par to, cik mūsu sabiedrība ir atsaucīga. Tas atklāj katra cilvēka īpašo vērtību un spēju paveikt skaistas lietas citu labā. Esam īpaši priecīgi arī par Viršu iesaisti asinsdonoru kustības popularizēšanā. Sociālajos tīklos redzam, ka donori novērtē iespēju atgūt spēkus, dzerot gardu kafiju.”

“Dari labu un Virši atdarīs ar labu kafiju”, tā skan kampaņas sauklis, jo uzmundrinot asinsdonorus līdz pat gada beigām ikviens donors pēc asins ziedošanas var atjaunot spēkus un bezmaksas nobaudīt jebkuru Viršu kafiju. Kafijas kuponus donori var saņemt astoņās asins ziedošanas vietās  - trīs vietās Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Daugavpilī un Rēzeknē, kā arī ikvienā izbraukuma vietā visā Latvijā.  Kuponus varēs izmantot līdz pat gada beigām jebkurā no Viršu degvielas uzpildes stacijām.

AS “Virši-A” ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd “Virši-A” tīklā ir 64 spēka stacijas, no kurām 60 ir pilna servisa, un tajā strādā vairāk nekā 530 darbinieki visos Latvijas reģionos.