Drukāt

Valsts asinsdonoru centrs “Veselības veicināšanas festivālā”

Festivāla apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par asins ziedošanu VADC informatīvajā teltī, kā arī noskaidrot savu asins grupu un pārbaudīt vispārējo veselības stāvokli, ziedojot asinis Valsts asinsdonoru centra Rēzeknes filiāles izbraukumā.

Rēzeknes novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus uz veselīga dzīvesveida izziņas „Veselības veicināšanas festivālu” šī gada 19. jūlijā no plkst.16.00 līdz 21.00 Lendžos,  20.jūlijā Kaunatā, Kaunatas vidusskolas teritorijā, no plkst.12.00 līdz 17:00.

Festivāla ietvaros, būs iespējams gan aktīvi iesaistīties, gan piedalīties kā skatītājam, iepazīstot dažādas kustību nodarbības – Zumbu, Cigun, klasiskās aerobikas nodarbības, kā arī, vērot Ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus. Prāta asināšanas aktivitāšu zonā „Cietais rieksts” gan lieliem, gan maziem festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Lielās koka spēles, piedalīties šaha un dambretes turnīrā.
Izziņu zonas sesijās praktiskus padomus fiziskās un garīgās veselības uzturēšanai sniegs fizioterapeits Kaspars Ločmelis, savukārt mākslu terapijas centra „Mana telpa” terapeites Kristīne Pastare, Laura Danilāne un Simona Orinska klātesošos iepazīstinās ar mākslas, mūzikas, deju un kustības terapiju paraugdemonstrējumiem veselības veicināšanas jomā,  kā arī profesors Anatolijs Danilāns sniegs izzinošu ceļojumu veselīga dzīvesveida pasaulē.
Veselīga uztura meistarklasē kopā ar īsto latvju saimnieci Ilzi Briedi un „Pirts skolas” meistaru Nauri Zuti būs iespēja atklāt spēcinošo putru dažādību un to nozīmi sabalansēta uztura veidošanā Latvijas teritorijā jau no viduslaikiem.
Pasākuma laikā ar veselīga dzīvestila pieredzes stāstu dalīsies grupas „Baritoni” dalībnieki.

Par apmeklētāju možumu un festivāla raitu norisi rūpēsies TV personība un topošais treneris Ansis Klintsons.

Veselības veicināšanas festivāls tiek organizēts ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/027 „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros un tā aktivitātes vērstas uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida izkopšanu, kas sekmē veselīgas sabiedrības veidošanos.