Drukāt

VADC pirms asins ziedošanas donorus aicina pārdomāt savus pēdējā laika ceļojumu galamērķus

Saistībā ar jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) izraisīto uzliesmojumu un rekomendētajiem piesardzības pasākumiem, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) pirms asins ziedošanas donorus aicina pārdomāt savus pēdējā laika ceļojumu galamērķus.

Kā arī pirms ziedošanas pārliecināties, vai nesen apmeklētā valsts nav iekļauta Endēmisko valstu sarakstā, kas uz laiku liedz ziedot asinis. Karte apskatāma šeit: https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte. Saistībā ar vīrusa izplatību tuvākajā laikā Endēmisko valstu sarakstā iespējamas izmaiņas.

Ņemot vērā PVO rekomendācijas par piesardzības pasākumiem, speciālisti uzskata, ka ceļojums uz Ķīnu šobrīd nav drošs. Lielākā daļa gadījumu reģistrēti Ķīnas Uhaņas pilsētā. Ir ziņots par ievestiem gadījumiem vairākās citās Ķīnas provincēs, Honkongas īpašās pārvaldes apgabalā, Taipejas pašvaldībā, Makao īpašās pārvaldes reģionā, Taizemē, Japānā, ASV, Dienvidkorejā, Singapūrā un Vjetnamā, Malaizijā, Austrālijā, Nepālā, Francijā, Kanādā, Vācijā, Somijā, Itālijā, Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Zviedrijā.

Ja pēdējā mēneša laikā esat ceļojis un ja ceļojuma laikā vai 14 dienas pēc tā parādās simptomi, kas norāda uz elpošanas slimībām (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, apgrūtināta elpošana), nepieciešams vērsties pēc medicīniskās palīdzības un informēt ārstu par ceļojumu. Vairāk informācijas par piesardzības pasākumiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757

Ja pēc asins un asins komponentu ziedošanas tiek konstatētas izmaiņas veselības stāvoklī, kas norāda par saslimšanas simptomiem vai var atstāt būtiskas sekas uz ziedoto asins komponentu kvalitāti, lūdzam steidzami par to ziņot, zvanot – 8000 0003 (darba laikā no 08.30 līdz 17.00) vai 26158678 (ārpus darba laika).