Drukāt

Valsts asinsdonoru centrs pie donoriem dosies ar videi draudzīgu mobilo elektroautobusu

Ar pirmo mobilo izbraukumu un donoru pieņemšanu pašā Vecrīgas sirdī trešdien, 23.augustā, notika jaunā Valsts asinsdonoru centra (VADC) elektroautobusa atklāšana. Šis videi draudzīgais, mazais un kompaktais elektroautobuss ļaus piekļūt donoriem vēl tuvāk

“Lai nodrošinātu ārstniecības iestādes ar dzīvības glābšanai nepieciešamajiem asins komponentiem, VADC  mērķis ir doties tuvāk  donoriem, jo šobrīd 60% no sagatavotajiem asins komponentiem tiek iegūti izbraukumos. Arī 2020.gada SARS-CoV-2 pandēmija pierādīja, ka daudzi darba kolektīvi, uzsākot strādāt attālināti, samazināja savu biroju platības, kas apgrūtina stacionāro donoru izbraukumu organizēšanu telpās, bet labprāt ir gatavi aicināt donoru izbraukumus ar mobilo autobusu,” komentē E.Pole.

“Jau sešpadsmit gadus mobilo izbraukumu funkciju uzticami pilda mūsu lielais Solaris izbraukuma autobuss, tomēr tā gadu skaits un biežās tehniskās problēmas dara savu, tādēļ VADC  jau kopš 2018. gada plānoja un izskatīja iespējas jaunāka un manevrēt spējīgāka autobusa iegādei. Svarīgi bija arī, lai tas spētu iebraukt arī grūtāk pieejamās vietās, kā, piemēram, Vecrīgā, un kurš savā darbībā būtu kluss un ekoloģisks,” skaidro E.Pole.

Lai sasniegtu šo mērķi kļūt donoriem vēl pieejamākiem, VADC 2022.gada valsts budžetā tika apstiprināts prioritārais pasākums un piešķirts  finansējums Donoru autobusa iegādei un tajā pašā gadā iepirkuma rezultātā tika noslēgts līgums ar piegādātāju “Solaris bus&Coach Sp z o.o.” par kopsummu 581 000,00 eiro bez PVN par jauna, rūpnieciski ražota videi draudzīga elektroautobusa nokomplektēšanu, aprīkošanu un piegādi, kā arī uzlādes iekārtas piegādi un uzstādīšanu.

Donori varēs ziedot asinis jaunajā elektroautobusā Rīgas pilsētas teritorijā.  Aktuālajam izbraukumu grafikam VADC aicina sekot līdzi mājaslapas www.donors.lv sadaļā “Izbraukumi un ziedošanas vietas”.