Drukāt

Valsts asinsdonoru centrs martā dosies 52 izbraukumos

Lai varētu nodrošināt Latvijas slimnīcas un palīdzēt ārstiem glābt smagi slimu pacientu dzīvības, ik dienu ir nepieciešami aptuveni 400 asinsdonori.

Pielāgojoties donoru dzīves un darba vietām, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) martā dosies 52 izbraukumos, kā arī turpinās gaidīt visus patstāvīgajās ziedošanas vietās. Šobrīd ļoti gaidīti ir visu asinsgrupu donori.

Donorus pieņem Rīgā – Sēlpils ielā 9, Merķeļa ielā 11, lielo pilsētu slimnīcās Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Jelgavā, Ventspilī un Liepājā. Tāpat plānoti izbraukumi Siguldā, Koknesē, Dobelē, Jelgavā, Lielvārdē, Cēsīs, Jaunpilī, Talsos, Kandavā, Kuldīgā, Dzērbenē, Aizkrauklē, Tukumā, Rēzeknē, Preiļos, Jēkabpilī, Apē, Balvos, Krāslavā, Alūksnē, Dagdā, Madonā, Malnavā, visvairāk izbraukumi plānoti galvaspilsētā. Pilns izbraukumu saraksts apskatāms VADC mājaslapā www.donors.lv.

Ņemot vērā situāciju Ukrainā, daudzi Latvijas iedzīvotāji ir izteikuši vēlmi ziedot asinis kara upuriem. VADC ir saziņā ar kaimiņvalsts kolēģiem un gatavs vajadzības gadījumā sniegt nepieciešamo palīdzību. Asins komponentu pārvadāšanai ir ļoti specifiskas prasības, kuras vajadzības gadījumā varētu nodrošināt. Taču šobrīd donori Ukrainā ir ļoti atsaucīgi un ārvalstu palīdzība nav nepieciešama.

“MILZĪGS paldies par vēlmi un gatavību nākt ziedot Ukrainas karā cietušajiem. Ukrainas asinsdonoru centram šobrīd ļoti nepieciešami asins komponentu sagatavošanas maisi, kurus tuvākajās dienās kopā ar citām medicīnas precēm centralizēti nosūtīsim uz Ukrainu. Būtiski ir noturēt asins krājumu optimālā līmenī, lai vajadzības gadījumā varētu palīdzēt arī kara upuriem,” akcentē VADC direktore Egita Pole.

Tāpat VADC aicina ikvienu asinsdonoru kompensāciju par asins nodošanu ziedot palīdzības sniegšanai Ukrainas cilvēkiem: https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Informāciju sagatavoja:
Ginta Bormane
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis +371 29428064
E-pasts: