Drukāt

Valsts asinsdonoru centrs sarunu festivālā “LAMPA” piedalīsies ar vairākām aktivitātēm

Šā gada sarunu festivālā “LAMPA” Valsts kancelejas teltī, 29. un 30. jūnijā, Valsts asinsdonoru centrs piedalīsies ar vairākām aktivitātēm –pieredzes stāsti “Uzticēšanās – otrā iespēja dzīvot”,“Mums ir viena asinsrite - nosūti bezmaksas pastkarti draugam.

Kopā ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (BTAI), Valsts probācijas dienestu (VPD), Valsts policiju (VP) un sociālpsihologu Ivaru Austeru piedalīsies sarunā – pieredzes stāsti “Uzticēšanās – otrā iespēja dzīvot”, kurā tiks spriests, kā sabiedrība un valsts var sadarboties, veidojot drošu vidi un veicinot savstarpējo uzticēšanos un atbalstu.  Sarunas laikā Ivars Austers skaidros kā darbojas mūsu pašu prāts: cik daudz varam uzticēties savām nojausmām un impulsiem, kam un kāpēc pievēršam uzmanību, ko atceramies un izvēlamies, kam piekrītam, pret ko protestējam. Savukārt iestāžu pārstāvji dalīsies pieredzes stāstos. Tā notiks Valsts kancelejas teltī 29. jūnijā, plkst. no 16.00 līdz 17.30.

Zināms, ka bez donoru uzticības nebūtu iespējams glābt tūkstošiem cilvēku, tādēļ ikviens aicināts pievienoties asinsdonoru kustībai un nosūtīt aicinājuma pastkarti kādam, kas labprāt kļūtu par donoru kopā ar Tevi. To varēs izdarīt abas dienas pie Valsts kancelejas telts, Latvijas Pasta pastkastītē. Piektdien no plkst. 12.30 līdz 20.00, sestdien no plkst. 10.00 līdz 19.30.

Arī šoreiz VADC būs blakus saviem donoriem, tāpēc 30.06. no plkst. 12.00 līdz 16.00 ikviens būs mīļi gaidīts specializētā autobusa izbraukumā, lai uz brīdi apstātos un izglābtu kādam dzīvību. Tiem, kuri vēl nekad nav ziedojuši asinis, būs lieliska iespēja noskaidrot visus interesējošos jautājumus par asins nodošanas procesu, kā arī atpūsties autobusa atpūtas zonā.  Ar nosacījumiem, kuri jāņem vērā, lai kļūtu par asins donoru, var iepazīties VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/donoriem/vai-vari-ziedot. Atgādinām, lai ziedotu asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Autobuss atradīsies Palasta ielā pretim Valsts kancelejas teltij.

Mēs vienmēr meklējam cilvēkus, kuri var izmainīt pasauli, līdz aptveram, ka šie cilvēki esam mēs paši.