Drukāt

Valsts asinsdonoru centrs sadarbībā ar Latvijas Radio uzsāk sociālo kampaņu

20. augustā Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sadarbībā ar Latvijas Radio uzsāk sociālo kampaņu.

Tās mērķis ir veicināt asinsdonoru kustības attīstību Latvijā, iesaistot tajā arvien jaunus cilvēkus, lai uzturētu asins krājumus, kas glābj negadījumos cietušo vai saslimušo līdzcilvēku dzīvības.

„Latvijas Radio redz nepieciešamību būt sociāli atbildīgiem un aktualizēt sabiedriski nozīmīgus jautājumus, tostarp, atbalstīt asinsdonoru kustību Latvijā. Ir ļoti nozīmīgi ikvienam no mums apzināties, ka tā ir mūsu, sabiedrības, kopējā atbildība, lai VADC spētu nodrošināt ar asins komponentiem visas slimnīcas Latvijā, tādējādi rūpējoties par mūsu pašu, tuvinieku, draugu, kaimiņu veselību un dzīvību,” uzver Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

"Latvijā pirmo reizi persona asins dodas ziedot vidēji divdesmit deviņu gadu vecumā. Pēdējo piecu gadu laikā vidējā donora vecums mūsu valstī ir palielinājies par pieciem gadiem no 31,3 līdz 36,5 gadiem. Mēs saprotam, ka jāmeklē citi uzrunas un komunikācijas kanāli, lai jauniešos radītu šo sociālās atbildības sajūtu, kas līdzšinējai donoru paaudzei likusies pašsaprotama. Tieši jaunieši ir stabilas donoru kustības nākotne, tāpēc Valsts asinsdonoru centrs ar Latvijas Radio atbalstu uzrunā sabiedrību un aicina aizdomāties par to, cik nepieciešami un pašsaprotami ir ziedot asinis." skaidro VADC vadītāja Egita Pole.

Kampaņas ietvaros, tapuši četri sociālie paziņojumi, kuri skanēs ēterā no 20.-31. augusta. To pamatā ir reāli stāsti, kas aicināta apzināties, ka visai Latvijai ir viena asinsrite un VADC krājuma veidošana ir sabiedrības kopīgs uzdevums. Mēs nekad nevaram zināt, kad mums vai mūsu tuviniekiem būs nepieciešama VADC palīdzība, un, kā norāda Pieci.lv ētera personība Magnuss Eriņš: „Dalīties ar to, kas Tev ir, lai glābtu līdzcilvēku dzīvības, ir ne tikai ļoti piepildoša sajūta, bet arī pilnīgi normāli!”