Drukāt

Valsts asinsdonoru centrā atklātas jaunas un mūsdienīgas asins komponentu sagatavošanas telpas

2020. gada 15.maijā Valsts asinsdonoru centrā (VADC) tika atklātas jaunas asins komponentu sagatavošanas telpas.

Atjaunotās telpas un jaunās medicīniskās iekārtas atbilst pasaulē pieņemtajiem drošības standartiem un Labas ražošanas prakses (GMP) prasībām. Visas iekārtas izvietotas tā, lai nodrošinātu darba plūsmu loģiskā secībā, tādējādi uzlabojot procesu kapacitāti un efektivitāti. Infrastruktūras uzlabojumi un jaunu medicīnisko iekārtu iegāde tika veikta ar 2019. gada Veselības reformas projekta piešķirtā finansējuma atbalstu.

Asins komponentu sagatavošanas telpās katra donora ziedotās asinis sadala,  iegūstot šādus asins komponentus: plazmu, eritrocītu masu un  trombocītu leikocītu slāni, no kura tiek gatavota trombocītu masa. Visi asins komponenti pēc tam nonāk Asins pagatavojumu krājumu nodaļā, kur notiek to tālākā uzglabāšana un izplatīšana ārstniecības iestādēm pārliešanai pacientiem.

 Jauno telpu renovācijas ietvaros tika realizēta sākotnējā būvniecības un arhitektūras iecere - veikta telpu pārplānošana un paplašināšana, atjaunotas elektroinstalācijas, uzstādīta automātiskā ventilēšanas sistēma, atjaunoti komunikācijas tīkli un pieslēgta temperatūras uzraudzības sistēma. Tāpat tika pielāgota darba vide - pieslēgta drošības signalizācija, piekļuves kontrole un radīti darba plūsmai labvēlīgi apstākļi.

 Telpas atklāja Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole un Asins komponentu sagatavošanas nodaļas vadītāja Irina Mikucka. Ņemot vērā šī brīža situāciju valstī un noteiktos drošības nosacījumus, atklāšanā piedalījās ierobežots cilvēku skaits, līdz ar to piedāvājam ielūkoties jaunajās telpās virtuāli: https://www.youtube.com/watch?v=dP5NYTvB5KM