Drukāt

Valmieras izbraukumā donoriem būs iespēja laimēt biļeti Baskāju takas apmeklējumam

12. jūlijā VADC dodas izbraukumā uz Valmieras kultūras namu Rīgas ielā 10. Ikviens donors, kurš asinis ziedos šajā dienā varēs piedalīties izlozē, lai laimētu kādu no 10 bezmaksas apmeklējumiem uz “Sajūtu parka” pastaigas maršrutu Baskāju taka.

Donoriem, kuri vēlēsies piedalīties izlozē būs jāaizpilda pieteikuma anketa, brīvprātīgi norādot savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Starp visiem izlozēs dalībniekiem VADC izlozēs desmit laimīgos, kuri varēs doties aizraujošā pastaigā. Izlozes rezultātus paziņosim piektdien, 13. jūlijā.

Baskāju taka ir 2 km gara un ir veidota no dažādiem dabas un veiklības elementiem. Takas apmeklētāji ir aicināti kopumā sajust 15 dažādus seguma veidus, ko izbaudīt ar basām kājām, lai, ejot pa oļiem, Valmieras stikla šķiedras zilajām stikla lodītēm, egļu un priežu čiekuriem, smiltīm, keramzīta gabaliņiem, mizu mulču un kastaņiem, gūtu vēl nebijušas sajūtas. Pēc pastaigas ir iespēja palutināt kāju pēdas siltās ziedu vanniņās ar gadalaikam atbilstošām piedevām – pumpuriem, ziediem, lapām un ogām.

 Pērn VADC specializētais autobuss izbraukumā uz Valmieras kultūras namu devās divas reizes, kopā pieņemot 106 donorus. 2018. gadā VADC autobuss līdz šim Valmierā viesojies tikai vienu reizi.

Asins ziedot vari, ja:

  • Esi 18 - 65 gadus jauns
  • Sver ne mazāk par 50 kg
  • Dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu
  • Esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi
  • Esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis
  • Pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma
  • Neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem. Pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).