Drukāt

VADC uzsāk kampaņu "Ziedo no sirds"

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sadarbībā ar vides reklāmas uzņēmumu “Clear Channel Latvia” un radošo aģentūru “Tribe” īstenojuši vides reklāmas kampaņu “Ziedo no sirds!”

Kampaņa svētku laikā un jaunā gada sākumā aicinām iedzīvotājus pievērst uzmanību nepieciešamībai ziedot asinis. Pirmo reizi Latvijā, izmantojot digitālās vides reklāmas iespējas, tiešsaistē jeb reālajā laikā no Valsts asinsdonoru centra tiks pārraidīti dati, kas informēs par trūkstošajām asins grupām, lai veicinātu nepieciešamo asinsdonoru aktivitāti.

Valsts asinsdonoru centra statistika liecina, ka VADC ārstniecības iestādēm Latvijā ik dienas izsniedz aptuveni 100 asins komponentus, un vienā ziedošanas reizē donors var palīdzēt līdz pat trim pacientiem. Tomēr dažkārt vienam pacientam, piemēram, smagas asiņošanas vai onkoloģiskas saslimšanas gadījumos, nepieciešama vairāku desmitu donoru palīdzība.

“Kampaņas mērķis ir atgādināt, ka steigas piesātinātajā pirmssvētku laikā, vien 15 minūtes, ko varam veltīt, ziedojot asinis, kādam sniedz iespēju saņemt dāvanu no sirds – iespēju būt veselam un sagaidīt svētkus kopā ar tuviniekiem. Diemžēl arī svētku laikā notiek nelaimes un VADC ir jānodrošina nepieciešamie asins komponenti pacientu ārstēšanai, līdz ar to katra asins ziedošanas reize ir no svara. Tāpēc īpaši decembrī un janvārī aicinām ikvienu ziedot no sirds – ziedojot asinis,” stāsta Ilze Bergmane, Valsts asinsdonoru centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

“Digitālā vides reklāma ir pavērusi jaunas satura radīšanas iespējas, ļaujot sasniegt auditoriju visīsākajā laikā un izceļot vēstījuma aktualitāti. Tiešsaistes risinājumi interneta vidē nav nekas jauns, taču vides reklāmā Latvijā tiek izmantoti pirmoreiz. Mēs novērtējam iespēju kopā ar asinsdonoru centru īstenot šo kampaņu, kas reālajā laikā atspoguļo situāciju asins bankā un rada sajūtu, ka tieši tu vari kādam palīdzēt,” stāsta “Clear Channel Latvia” valdes loceklis Jānis Puravs.

Šajā gadā asinis vēl var ziedot 23., 27. un 30. decembrī. Asinis ziedot varēs arī (kad) VADC izbraukumos un specializētajā autobusā pie lielākajiem tirdzniecības centriem, un, kā ierasts, arī pastāvīgajās asins ziedošanas vietās Latvijā – Valsts asinsdonoru centrā, Sēlpils ielā 9, donoru pieņemšanas vietās Merķeļa ielā 11 un Hipokrāta iela 2, VADC Latgales filiālē, Rēzeknē, kā arī Latvijas lielāko pilsētu slimnīcu asins sagatavošanas nodaļās – Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Ventspilī. Vairāk informācijas par darba laikiem svētku periodā: www.vadc.lv.

Kampaņa “Ziedo no sirds” izvietota vairāk nekā 100 “Clear Channel Latvia” vides stendos Rīgā, savukārt tiešsaistes datu plūsmu nodrošina lielformāta digitālais ekrāns uz Brīvības ielas un 57 digitālie reklāmas stendi tirdzniecības centros “Domina Shopping”, “Rīga Plaza” un “Akropole”.

Foto: VADC