Drukāt

VADC turpina pieņemt plazmas donorus

Valsts asinsdonoru centrā turpinās palzmas donoru pieņemšana. Plazmas donoru pieņemšana notiek pēc noteikta pieraksta.

Par plazmas donoru var kļūt persona, kas pēdējo 12 mēnešu laikā esi ziedojis asinis vismaz divas reizes, kā arī, ja persona atbilst donoru atlases vispārējiem kritērijiem. Lai noskaidrotu, vai varu būt plazmas donors, lūdzam zvanīt uz VADC bezmaksas uzziņu tālruni 80000003 vai 67408871.

Plazmas nodošanas procedūra ir droša un nekaitīga, un tās ilgums ir vidēji 40 minūtes. Procedūras norisi uzrauga kvalificēts medicīnas personāls, un procedūrai tiek izmantotas sterilas vienreizlietojamas sistēmas.

No plazmas tiek ražoti vērtīgi plazmas preparāti: albumīns un imūnglobulīns.

Albumīns jau vairāk nekā pusgadsimtu ar labiem rezultātiem tiek pielietots pacientiem ar samazināto albumīna daudzumu asinīs - pēcoperāciju periodā, ginekoloģijā, ķirurģijā, onkoloģijā,  kompleksā terapijā aknu saslimšanu gadījumos un citu smagu slimību ārstēšanai.

Imūnglobulīna preparātā ir sakoncentrētas antivielas. Šo medikamentu lietderīgi lietot dažādu iedzimtu un iegūtu imūndeficīta stāvokļu gadījumos, bērniem un grūtniecēm ar smagām saslimšanām.

āpat plazmas donors saņem nelielu pārtikas paciņu, kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai (17,07 EUR) un Latvijas Republikas Darba likumā paredzēto brīvo atpūtas darba dienu (līdz piecām darba dienām gadā).