Drukāt

VADC piedāvā lekcijas Latvijas skolās

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) līdz ar jauno mācību gadu turpina viesoties Latvijas mācību iestādēs, piedāvājot interaktīvu lekciju un uzskates materiālus par asins ziedošanu.

“Latvijā asinis ziedo tikai 1,7 % iedzīvotāju. Mēs vēlamies skolēniem, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu vai kuri drīz sasniegs pilngadību, vairāk pastāstīt par asins ziedošanu un tās nozīmīgumu. Kā zināms, vēl joprojām cilvēki nav atraduši asins aizstājēju, un tikai mēs paši varam parūpēties par tiem, kuriem asins pārliešana ir nepieciešama, lai izdzīvotu,” aicina VADC preses sekretāre Zane Mousavi.

Donoru paaudze noveco. Pašlaik vidējais donora vecums ir 35,6 gadi, un vidējais asins ziedotājs ir vīrietis, kurš ziedo asinis, lai palīdzētu nelaimē nonākušajam un lai saņemtu papildu brīvdienu savā darbavietā.

Lekcijas iespējams pieteikt rakstot uz e pastu vai

Tāpat aicinām visus 30. septembrī, piektdien no 12.00- 14.00 apciemot VADC “Atvērto durvju” dienā. Pieteikšanās līdz 28. septembrim, rakstot uz e pastu vai zvanot pa tālrunis 67408878 vai 29937469.

http://www.atvertodurvjudiena.lv/veselibas-ministrija/valsts-asinsdonoru-centrs/

Atgādinām, ka asinis var ziedot no 18 gadu vecuma, un lai ziedotu asinis nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Nepieciešams līdzi paņemt arī bankas konta numuru.