Drukāt

VADC paziņo izaicinājuma “Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē!” rezultātus

Jau vēstīts, ka 23. aprīlī Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sadarbībā ar TDA “Liesma” uzsāka asins ziedošanas izaicinājumu, kurā piedalījās kori un deju kolektīvi no visas Latvijas.

Kolektīvu dalībnieki bija aicināti sacensties savā starpā, kā arī izaicinājumā iesaistīt draugus, paziņas un ģimenes locekļus.

Kolektīvu dalībnieki sacentās divās kategorijās:

  • Koris un deju kolektīvs, kurš proporcionāli dalībnieku skaitam ir ziedojis visvairāk asiņu. Šajā kategorijā uzvarētāji ir TDA “ Dardedze” un jauktais koris “Mezgli” no Rīgas. Kolektīvi balvā saņems starptautiskā autobusu pārvadātāja “Lux Express” bezmaksas braucienu visam kolektīvam uz kādu no kompānijas piedāvātajiem galamērķiem.  
  • Koris un deju kolektīvs, kura vārdā visvairāk ziedotas asinis. Šajā kategorijā uzvarētāji ir Jauniešu deju kolektīvs “Malnava” no Ludzas apriņķa un Līvānu novada kultūras centra jauktais koris “Rubus” ar rekordlielu atbalstītāju skaitu visu kolektīvu vidū - 106 cilvēkiem. Šie kolektīvi balvā saņems saldu pārsteigumu no saldumu zīmola “Laima”, kā arī ekskursiju gida pavadībā “Laimas” šokolādes muzejā.

Asins ziedošanas izaicinājums bija lielisks veids kā pārbaudīt, kurš ir saliedētākais un aktīvākais kolektīvs Latvijā. Apkopotie rezultāti ļauj secināt, ka asins ziedošanas izaicinājumā vairāk nekā divas reizes aktīvāki ir bijuši dejotāji. Dejotāji bija arī gandrīz trīs reizes aktīvāki ziedotāji, savukārt koristiem bija aktīvākie atbalstītāji. Kopumā izaicinājumā piedalījās 21 koris un 49 deju kolektīvi no visas Latvijas. Akcijas laikā kāds asinis ziedoja pirmo reizi, bet citi, kuriem šīs reizes vairs nav saskaitāmas pat uz abu roku pirkstiem, varēja iedrošināt pārējos. Tieši kolektīvā sajūta, drauga plecs radīja drošumu atnākt un izdarīt labo darbu. Līdz ar rezultātu paziņošanu izaicinājums ir beidzies, tomēr visi kolektīvi ir mīļi gaidīti arī pēc svētkiem, kad būs atguvuši spēkus, kā arī asins ziedošanu ieviest kā kopīgu tradīciju.

VADC vēlas pateikties visiem kolektīviem un to atbalstītājiem, kuri iesaistījās izaicinājumā. Kā arī īpaši uzteikt tos kolektīvus, kuri izveidoja speciālas dziesmas un dejas, lai iedrošinātu un izaicinājumā iesaistītu arī citus kolektīvus. Patiess prieks ir par visiem kolektīviem, kuri dalījās ar bildēm un pieredzes stāstiem, tādējādi popularizējot izaicinājumu divu mēnešu garumā.

Ikviens pacients, kas saņems akcijas laikā ziedotās asinis, sajutīs dejotāju un dziedātāju ritmu, īpašo auru un patīkamo satraukuma sajūtu, kas ir jūtama pirmssvētku laikā, kā arī saņems papildus stimulu ceļā uz atveseļošanos, jo viņā plūst īstas latvju tautudēlu un tautumeitu asinis.

Izaicinājums tika uzsākts, lai popularizētu asinsdonoru kustību Latvijā, veicinātu draudzīgu konkurenci un sadraudzību Latvijas koru un deju kolektīvu vidū gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus. Kā arī paveiktu labu darbu, ziedojot asinis, Latvijas valsts simtajā dzimšanas dienā.

 

Foto Miks Jeluškins, Pieci.lv