Drukāt

VADC jaunajā Donoru pieņemšanas vietā asinis ziedojuši vairāk nekā 100 donori

Nedēļu pēc Valsts asinsdonoru centra (VADC) Donoru pieņemšanas vietas Merķeļa ielā atvēršanas, asinis ziedojuši jau 145 donori.

“Donoru skaits katru dienu palielinās, ir bijuši gadījumi, kad izveidojusies ziedot gribētāju rinda vēl pirms darba laikā sākšanas. Ziedot gribētāji neslēpj prieku par jaunās donoru pieņemšanas vietas atrašanās vietu pilsētas centrā un sola, ka arī turpmāk asinis dosies ziedot uz Merķeļa ielu,” stāsta VADC klientu-pacientu reģistratore.  

Jaunās donoru pieņemšanas vietas telpas platība ir 63 kvadrātmetri, to apkalpos 5 VADC darbinieki – klientu-pacientu reģistrators, medicīnas māsas un ārsts. Donoru pieņemšanas vietā vienlaicīgi asinis varēs ziedot līdz pat trim donoriem. Atbilstoši Veselības inspekcijas prasībām, telpās nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Jau vēstīts, ka 05.04. VADC notika Donoru pieņemšanas vietu Merķeļa ielā atklāšanas pasākums. Projekts īstenots, lai gadījumos, kad tehnisku iemeslu dēļ netiek nodrošināti izbraukumi, nodrošinātu pietiekamu donoru plūsmu un vienkāršotu pieejamību asins donoriem pilsētas centrā.

Stacionārā donoru pieņemšanas vieta donoru pieņemšanu nodrošinās katru darba dienu: pirmdienās, ceturtdienās no pulksten 08.00 līdz 18.30, otrdienās, trešdienās no pulksten 08.00 līdz 16.30, bet piektdienās no pulksten 8.00 līdz 14.30.