Drukāt

VADC izsniedz 4338 litrus plazmas albumīna un imūnglobulīna ražošanai

Vakar, 23. maijā Valsts asinsdonoru centrs (VADC) nodeva plazmu albumīna un imūnglobulīna ražošanai Latvijas ārstniecības iestāžu vajadzībām.

Sagatavotās devas, aptuveni četras tonnas smagas, divu dienu laikā mēros teju 2000 km līdz Austrijai, kur tās tiks pārstrādātas un vēlāk sūtītas atpakaļ uz Latviju plazmas preparātu veidā.

Šoreiz ražošanai tiks izmantota plazma, ko ziedojuši 11012 donori, un saražotie plazmas preparāti vēlāk bez maksas tiks izsniegti ārstniecības iestādēm.

Atgādinām, ka plazmu var nodot persona, kas atbilst donoru atlases vispārējiem kritērijiem un vismaz divas reizes ir ziedojusi asinis.

Plazmas nodošanas procedūra ir droša un nekaitīga, un tās ilgums ir no 40 minūtēm līdz 1,5 stundai. Procedūras norisi uzrauga kvalificēts medicīnas personāls, un procedūrai tiek izmantotas sterilas vienreizlietojamas sistēmas.

Tāpat plazmas donors saņem nelielu pārtikas paciņu, kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai (17,07 EUR) un Latvijas Republikas Darba likumā paredzēto brīvo atpūtas darba dienu (līdz piecām darba dienām gadā).

Atgādinām, ka nodrošināt Latvijas ārstniecības iestādes ar pietiekošu plazmas preparātu daudzumu var tikai ar plazmas donoru palīdzību.