Drukāt

VADC aicina donorus iepazīties ar aktuālo informāciju saistībā ar ieceļošanu valstī

Visiem donoriem, kuri bijuši ārpus valsts teritorijas, lūdzam iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā publicēto sarakstu.

Tajā redzama aktuālā informācija par  Covid-19  saslimstības rādītājiem. Ja konkrētajā valstī saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 16, tad 14 dienas jāievēro pašizolācija un jāvēro savs veselības stāvoklis.

Aktuālie valstu saslimstības rādītāji apskatāmi SPKC mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

Pēc vairāku valstu apmeklējuma pastāv aizliegums ziedot asinis 28 dienas vai 6 mēnešus. Ilgums atkarīgs no valsts un tur sastopamā saslimšanas veida. Lūdzam iepazīties ar aktuālo informāciju Endēmisko valstu kartē: https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte.

Informācija, kas saistība ar vīrusa izplatības radītājiem, tiek regulāri mainīta, līdz ar to lūdzam sekot aktuālajai informācijai.

Jautājumu gadījumā aicinām ar mums sazināties, zvanot uz bezmaksas tālruni  8000 0003 (darba laikā no 08.30 līdz 17.00).