Drukāt

Turpmāk par iespējām ziedot asinis Ventspilī gādās Valsts asins donoru centrs

No 2023. gada 2.janvāra donoru pieņemšanu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā nodrošinās Valsts asinsdonoru centra speciālisti. Janvārī donori tiks gaidīti katru pirmdienu un ceturtdienu laikā no 10.00-13.00 turpat, kur iepriekš – Ziemeļkurzemes reģionāl

“Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ir nozīmīgs neatliekamās palīdzības nodrošināšanas centrs Kurzemes reģionā, kurā pastāvīgi notiek cīņa par pacientu dzīvībām, tāpēc asins krājumu nepieciešams uzturēt un papildināt visu laiku. Valsts asinsdonoru centra uzdevumus ir nodrošināt šī procesa nepārtrauktību  un rūpēties par donoriem tikpat labi, kā tas ticis darīts iepriekš. Mūsu mērķis ir ne tikai saglabāt esošo donoru lojalitāti donoru kustībai, bet arī censties piesaistīt jaunus donorus, īpaši jauniešu vidū, jo donoru kustībai ir jāaug. Lai to īstenotu, plānojam savā darbā izmantot arī dažādus jauninājumus donoru ērtībām, kā piemēram, pieraksta laikus, individualizētas īsziņas, aktivitātes sociālajos tīklos utt., tādēļ ļoti ceram uz ziedotāju atsaucību arī turpmāk,” komentē Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Lācis norāda, ka Valsts asinsdonoru centrs koordinē vienota Asins dienesta darbību valstī, tādēļ ir tikai likumsakarīgi, ka arī sadarbību ar esošajiem un potenciālajiem Ventspils reģiona asins donoriem pārņem Valsts asinsdonoru centrs: “Jau līdz šim, sadarbojoties ar  valsts asinsdonoru centru, esam pārliecinājušies par centra speciālistu kompetenci un profesionalitāti, tādēļ nav ne mazāko šaubu, ka arī turpmāk mūsu reģiona donoriem tiks nodrošinātas pilnvērtīgas iespējas veikt sirdsdarbu – ziedot asinis. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā arī turpmāk saglabāsies Asins kabinets, kas rūpēsies par to, lai pacientiem nepieciešamības gadījumā būtu pieejami asins krājumi. Pateicamies ikvienam, kurš jau līdz šim ir palīdzējis līdzcilvēkiem, ziedojot asinis mūsu slimnīcā, un aicinām būt vēl aktīvākiem nākotnē!”

Uzziņai: 2022.gadā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā asinis ziedotas kopumā 1014 reizes un to ir veicis 521 donors.