Drukāt

TDA "Liesma" aicina iesaistīties izaicinājumā "Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē"

Jau vairāk nekā mēnesi VADC sadarbībā ar TDA “Liesma” rīko izaicinājuma akciju “Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē!”, kuras laikā aicina Latvijas koru un deju kolektīvus kopīgi ziedot asinis, savā stāstā par akciju dalās Liesmas dalībnieki

Asins ziedošanas akciju liesmiešu vidū uzsākām pirms diviem gadiem - pirms Ziemassvētkiem, kad kopīgas iniciatīvas vadīti, izlēmām vienoties kopīgā donoru dienā, iegūstot vienas no pozitīvākajām emocijām, un savā starpā sajutām vēl nebijušu vienotības sajūtu. Fantastisko sajūtu vadīti, vēlējāmies akciju pārvērst nedaudz lielākā pasākumā un nodot tālāk ziņu – cik forši ir ziedot asinis, tāpēc devāmies ciemos pie VADC darbiniekiem, lai izstāstītu mūsu stāstu un ideju. Neviens nedomāja, ka akcija varētu pārvērsties tik lielā pasākumā,  iesaistot ne tikai tautas deju kolektīvus, bet arī koru kolektīvus no visas Latvijas.

Mēs ļoti ceram, ka ikviens pacients, kas akcijas laikā saņems ziedotās asinis, sajutīs dejotāju un dziedātāju ritmu, īpašo auru un patīkamo satraukuma sajūtu, kas ir pirmssvētku laikā,  jutīsies lepns, kā arī saņems papildus stimulu ceļā uz atveseļošanos, jo viņā plūst īstas latvju tautudēlu un tautumeitu asinis.

Kāpēc ziedot asinis un kāpēc ir tik svarīgi piedalīties akcijā un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēkus?

  • Tā ir iespēja palīdzēt līdzcilvēkiem, jo nekad nevar zināt, kad Tev vai Tavai ģimenei būs nepieciešama palīdzība. Asins ziedošana ir cēls mērķis un pēc tās ir gandarījuma un labi padarīta darba sajūta.
  • Dodoties ziedot asinis pirmo reizi,  tā ir vēl lielāka iespēja pārbaudīt sevi un savu raksturu - vai Tu tam esi spējīgs, cik drosmīgs ir organisms stāties pretī šādam izaicinājumam, un kas ar Tevi notiek pēc asins ziedošanas. Arī vairāki mūsu kolektīva dalībnieki izaicinājuma laikā asinis ziedoja pirmo reizi.
  • Tā ir iespēja pārbaudīt savu veselību, jo, dodoties ziedot asinis, vispirms saņemsi ārsta konsultāciju, Tev pārbaudīs hemoglobīna līmeni un asinsspiedienu. Trīs dienu laikā pēc asins ziedošanas, saņemsi analīžu rezultātus.
  • Asins ziedošanas procesam ir jāsagatavojas, tāpēc jau dienu pirms tam jāievēro veselīgs uzturs un jāatsakās no kaitīgiem ieradumiem. Gatavošanās process asins ziedošanai rada motivāciju turpināt veselīgu dzīvesveidu. Pirms asins ziedošanas ir iespēja ieturēt veselīgāku dzīvesveidu, atturēties no kaitīgajiem ieradumiem, neveselīgajiem ēdieniem un kas to lai zina, varbūt šāds dzīvesveids iepatīkas un ir vērts turpināt. 
  • Noskaidrot savu asinsgrupu, jo bieži cilvēki nezina, kādas asinis viņā rit. Tāpat tā ir iespēja atsvaidzināt bioloģijas zināšanas, uzzināt, kā radusies tava asinsgrupa un kuri no kolektīva dalībniekiem nepieciešamības gadījumā Tev derētu kā asinsziedotāji. 

Ja ar to ir par maz, tad ir vēl daudz citu dažādu labumu: 

  • Pirmkārt, ziedojot asinis, Tu vari iegūt apmaksātu brīvdienu (darba likumā tās ir līdz piecām atmaksātām dienām gadā)..
  • Otrkārt, Tu saņem paciņu ar dažādiem kārumiem. ja vēlies paveikt divtik labu darbu, tad šo paciņu vari noziedot labdarības akcijā “paēdušai Latvijai.”
  • Treškārt, pārliecināties par to, cik pozitīvi darbinieki strādā VADC un ikviens no viņiem ir pateicīgs par to, ka esi šeit ieradies.

Skaisti vai ne? Bet pirms dodies ziedot asinis, neaizmirsti pārbaudīt mājaslapā www.donors.lv, vai vari ziedot asinis. Ja esi drošs, ka vari ziedot, dodies uz tuvāko asins ziedošanas vietu, nosauc savu kolektīva nosaukumu un paveic vienu cēlu darbu. 

Lai piedalītos balvu izlozē, kolektīvam jāpiesaka dalība izaicinājumam, rakstot uz: , norādot savu kolektīva informāciju, sīkāk skaties nolikumā.  

Pašlaik akcijā piedalās vairāk nekā 30 kolektīvi, visas Latvijas. Kopējais izaicinājuma dalībnieku skaits pārsniedz vienu tūkstoti. Līdz šim dalību izaicinājumam visaktīvāk pieteikuši dejotāji, tāpēc koristi, Jums laiks saņemties . Kurš kuru - dejotāji vai dziedātāji?

Papildu tam, gribējām pateikt lielu paldies galvenajiem akcijas organizatoriem VADC un ikvienam donora centra darbiniekam, kas tik pozītivi uzņem visus dejotājus un korus, kā arī mūsu atbalstītājiem, starptautiskā autobusu pārvadātājam “Lux Express” un saldumu zīmolam “Laima”, kas nodrošina akcijas dalībniekiem vērtīgas balvas.

Mēs ticam kopīgam spēkam!

TDA “Liesma”
Foto: Linda Dambeniece - Migliniece