Drukāt

Sirsnīgā gaisotnē aizvadīts sestais Pateicības koncerts asinsdonoriem

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īpašā Pateicības koncertā apblavoja piecus Goda donorus, kuri asinis vai asins komponentus mūža laikā ziedojuši vairāk nekā 50 reižu.

Jau sesto gadu pēc kārtas asins donori tika laipni aicināti uz Pateicības koncertu asins donoriem. Koncerta mērķis ir izteikt pateicību, godināt visaktīvākos donorus un aicināt palīdzēt arī turpmāk, gan ziedojot asinis, gan organizējot Donoru dienas.

Apbalvojumu „Goda donors” saņēma donors Uldis Veinbergs no Rīgas (asinis ziedojis vairāk nekā 76 reizes), Gaļina Višņevska no Liepājas (asinis ziedojusi 110 reizes), Inta Rubule no Jelgavas  (asinis ziedojis 91 reizes), Ilona Kalniņa no Valmieras (asinis ziedojusi 70 reizes) un Sandis Stepiņš no Rīgas (asinis ziedojis 52 reizes).

Koncertā uzstājās grupa „Tautumeitas”, „Saldās sejas”, „Keksi” un solisti Gatis Mūrnieks, Marta Grigale, Matīss Pavītols un Monta.

Īpašs paldies koncerta atbalstītājiem:  Rīgas nami, Rīgas Dome, „EuroPark”, saldumu zīmols “Skrīveru Saldumi”, ziedu salons “Elizete”, biļešu tirdzniecības portāls “AULA” un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Koncerta tiešraide pirmo reizi bija skatāma TV24 kanālā.

2019. gadā Latvijā asinis ziedotas 53 814 reižu, kas ir par 1813 reizēm vairāk nekā 2018. gadā, sasniedzot augstāko asins ziedošanas reižu skaitu pēdējo astoņu gadu laikā. Tāpat palielinājies unikālo asinsdonoru skaits – pērn Latvijā vismaz vienu reizi asinis ziedojuši 31 643 cilvēki, kas ir par 398 vairāk nekā gadu iepriekš.

 

Foto: Aleksa Gaile un Rebeka Rozentāle