Drukāt

Piesardzības pasākumi donoriem saistībā ar vīrusa COVID-19 izplatību

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju saistībā ar vīrusa COVID-19 izplatību un sekojot starptautiskajām rekomendācijām, Valsts asinsdonoru centrs ievieš vairākus piesardzības pasākumus donoriem.

No 13.marta personām, kuras izceļojušas ārpus Latvijas, pēc atgriešanās noteikts aizliegums ziedot asinis 14 dienas,  izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums (karte apskatāma šeit: https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte).

Lai izvairītos no liela personu pulcēšanās skaita vienuviet, aicinām donorus aktīvāk izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas (https://www.vadc.lv/donoriem/donora-pieteikums) un donora anketas aizpildīšanu elektroniskā formātā (https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa). Anketu lūdzam aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas.

Pirms asins ziedošanas procedūras aicinām donorus rūpīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu, izskatot aizpildīto anketu. Lūdzam arī ievērot rekomdētos pasākumus infekciju izplatības ierobežošanai, vairāk informācijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā www.spkc.gov.lv.

Ja pēc asins un asins komponentu ziedošanas tiek konstatētas izmaiņas veselības stāvoklī, kas norāda par saslimšanas simptomiem vai var atstāt būtiskas sekas uz ziedoto asins komponentu kvalitāti, lūdzam steidzami par to informēt VADC speciālistus, zvanot uz bezmaksas tālruni  8000 0003 (darba laikā no 08.30 līdz 17.00) vai 26158678 (ārpus darba laika).