Drukāt

Pasaules asinsdonoru diena Lūznavas muižā

Atzīmējot Starptautisko pasaules asinsdonoru dienu, kura ir 14. jūnijā, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) 11. jūnijā Lūznavas muižā, Rēzeknes novadā organizē svētku pasākumu.

Pasākumu 12.00 atklās Nacionālo Bruņoto spēku Zemessardzes orķestris, un 12.00 tiks uzsākta arī asins ziedošana Lūznavas muižas telpās, kas ilgs līdz 15.00

Asins ziedošanas laikā 13.00 uzstāsies grupa “Dabasu Durovys”, 14.00 flīģeļa zālē koncertēs pianists Rihards Plešanovs un 15.00 uzstāsies grupa “Piparmētra”.

12.00 un 16.00 būs iespēja bez maksas kopā ar muižas darbinieku izstaigāt muižu un muižas teritoriju, sīkāk uzzinot par  Lūznavas muižas vēsturi.

Pasākuma laikā Lūznavas muižas teritorijā notiks dažādas meistarklases. Uz meistarklasēm tiek organizēta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot vai pa tālruni 67408878, taču apmeklētājiem būs iespēja arī uz vietas tajās piedalīties.

Meistarklasēs 14.00 un 16.00 piedalīsies Evalds Vasilevskis un Pūdnīku skūla, dodot iespēju izmēģināt prasmes podniecībā. Latvijas Tautas sporta asociācijas nūjošanas instruktore Svetlana Mikanova vadīs nūjošanas meistarklasi un stāstīs par nūjošanas ietekmi uz cilvēka ķermeni un vispārēju labsajūtu.

Tāpat Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi vadīs gleznošanas meistarklasi un Griškānu pagasta iedzīvotāja Valentīna Svarinska ļaus ielūkoties zāļu pasaulē- kopīgi degustēsim ne tikai zāļu tējas, bet siesim zāļu paklājus.

No 13.00- 17.00 būs iespēja kopīgi piedalīties zupas vārīšanā un baudīšanā.

Visbeidzot, pateicoties atbalstītājiem “Pupu Maiss”, svētku pasākuma gaitā būs iespēja piedalīties izlozē un 16.30 tiks izlozēts XL izmēra sēžammaiss. “Pupu Maiss” savus sēžammaisus šūdina tikai no rūpīgi pārbaudītiem materiāliem. Tie ir biezi un izturīgi, lai sēžammaiss kalpotu ilgi un uzticami, priecējot ar savu ērtumu gan lielus, gan mazus.

 Jāpiebilst, ka šī ir lieliska iespēja palīdzēt uzturēt stabilu asins krājumu visiem tiem donoriem, kuri darba dienās ir aizņemti un kuri asinis vēlas ziedot brīvdienās.

Informācijai: Lūznavas muiža ir Latgales jūgendstila pērle. 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt MŪZA.