Drukāt

No šodienas asinis ziedot var Donoru pieņemšanas vietā Rīgas centrā

Valsts asinsdonoru centrs šodien atklāj jauno Donoru pieņemšanas vietu Merķeļa ielā 11, Rīgā, kur turpmāk donorus pieņems katru darba dienu. 05.04 donori asinis jaunajās telpās ziedot var līdz pulksten 18.30.

Projekts uzsākts 2016. gada rudenī, lai veicinātu donoru aktivitāti un piesaistītu jaunus donorus, kā arī, lai gadījumos, kad tehnisku iemeslu dēļ netiek nodrošināti izbraukumi, nodrošinātu pietiekamu donoru plūsmu un vienkāršotu pieejamību asins donoriem pilsētas centrā.

Stacionārā donoru pieņemšanas vieta donoru pieņemšanu nodrošinās katru darba dienu: pirmdienās, ceturtdienās no pulksten 08.00 līdz 18.30, otrdienās, trešdienās no pulksten 08.00 līdz 16.30, bet piektdienās no pulksten 8.00 līdz 14.30.

Jaunās donoru pieņemšanas vietas telpas platība ir 63 kvadrātmetri, to apkalpos 5 VADC darbinieki – klientu-pacientu reģistrators, medicīnas māsas un ārsts. Donoru pieņemšanas vietā vienlaicīgi asinis varēs ziedot līdz pat trim donoriem. Atbilstoši Veselības inspekcijas prasībām, telpās nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Stacionārās donoru pieņemšanas vietas remonta un labiekārtošanas darbiem līdz šim brīdim izlietoti 55 074,87 EUR, ieskaitot komunālos un ikmēneša maksājumus par telpu nomu. No kopējās summas gandrīz puse jeb 24 432 EUR izlietoti vides pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējiem. 

Līgums ar Valsts nekustamajiem īpašumiem par telpu nomu Rīgā, Merķeļa ielā 11, noslēgts 2016. gada oktobra sākumā, VADC remontdarbus uzsāka tā paša gada rudenī, tomēr paredzētajā laikā Donoru pieņemšanas vietu neizdevās atvērt, jo Veselības inspekcija konstatēja, ka ēkā nav nodrošinātas vides pieejamības prasības.

Jau vēstīts, ka 2017. gada septembrī ar Finanšu ministrijas akceptu, Valsts asinsdonoru centram no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” stacionārās vietnes Merķeļa 11, Rīgā, darbības nodrošināšanai tika piešķirti papildus 24 432 EUR. Nepieciešamie būvdarbi vides pieejamības nodrošināšanai tika pabeigti 2017. gada novembrī, pēc kuriem sekoja visu iesaistīto institūciju objekta pārbaude. Šī gada 23. martā VADC saņēma Veselības inspekcijas apstiprinājumu, asins donoru pieņemšanas vietu reģistrējot ārstniecības iestāžu reģistrā.