Drukāt

Mūziķi ziedo asinis kolēģim Atim Vintukam

28. maijā Lielajā ģildē notika vērienīga asins nodošanas akcija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķa Ata Vintuka veselības atgūšanas atbalstam.

Asinis nodeva ne tikai LNSO mūziķi. Ati Vintuku atbalstīt ieradās Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga, Latvijas Nacionālās operas orķestra un orķestra "Rīga" mūziķi, kā arī Ata kolēģi no Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas.

Tik apjomīga starpkolektīvu asins ziedošanas akcija Latvijas klasiskās mūzikas vidē notiek, iespējams, pirmoreiz; tiesa, jau 5. maijā asinis Atim ziedoja divi desmiti Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu. 

LNSO iniciatīvai atsaucās 41 cilvēks, dažādu iemeslu dēļ vairāki no viņiem nedrīkstēja šodien nodot asinis, ziedotāju bija 25, no tiem 15 ziedoja asinis pirmoreiz. Valsts asinsdonoru centra izbraukumu projektu vadītāja Sabīna Teicāne izteica cerību, ka tie, kas šodien ziedojuši pirmoreiz, to darīs arī vēl kādu citu reizi.

Atis Vintuks jau gandrīz 20 gadu ir LNSO sitaminstrumentu grupas mūziķis. Viņš strādā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Instrumentu spēles katedras pieaicinātais docētājs.