Drukāt

Muzeju nakts VADC

Šī gada 21. maijā, sestdienā Valsts asinsdonoru centrā (VADC), Rīgā, Sēlpils ielā 9 Muzeju nakts ietvaros norisināsies asins ziedošana un akustiskais koncerts. Tāpat pasākumā lielos burbuļus pūtīs Mārtiņa Burbuļi un apmeklētājus zīmēs karikatūrists.

Koncerts norisināsies zālienā pie Lattelecom dāvinātās pulsējošās sirds, turpat arī VADC autobuss, kurā no 19.00- 22.00 būs iespēja ziedot asinis un no medicīnas personāla vairāk uzzināt par asins ziedošanu.

Jāpiebilst, ka šī ir lieliska iespēja visiem donoriem un interesentiem, kuriem nav iespēja apciemot VADC darba dienās, asinis ziedot sestdienā.

Šogad VADC svinēja 75 gadskārtu, kopš 1941. gada 19. martā Paula Stradiņa klīniskās slimnīcas teritorijā koka barakās tika nodibināta pirmā Republikas asins pārliešanas stacija, kuru vadīja profesors Pauls Stradiņš.  Šajā Muzeju naktī mēs vēlamies parādīt savu kultūras mantojumu, popularizējot asins donoru kustību un visa pasākuma laikā uz VADC ēkas sienas projicējot fotogrāfijas no vēstures fondiem.

Koncertā, kurš ilgs no 19.00- 23.00 piedalīsies Harry Vagrant, Kieren Lang (Austrālija), grupa SunSuns, Rihards Lībietis un Erna Daugaviete un Mārtiņš Eihmanis. Par mūziķu ierašanos parūpēsies Red Cab taksometri.

No 19.00- 20.00 lielos burbuļus gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespējams apmīļot un noķert ar “Mārtiņa burbuļi” atbalstu. Runā, ka “Mārtiņa burbuļu” šķidrumam ikreiz tiekot piejaukta šķipsniņa kaltētas varavīksnes, kas padara burbuļus īpaši krāsainus.

Tāpat no 20.00 līdz 22.00 karikatūrists Kristaps Auzenbergs sagaidīs apmeklētājus, zīmējot un dāvinot karikatūras.

Pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” turpretim nodrošinās mikroautobusu, kas reizi stundā bez maksas visus interesentus vedīs no Esplanādes uz Valsts asinsdonoru centru un atpakaļ. Mikroautobusu būs viegli pazīt pēc tā apdrukas: VADC logo un tautiskās jostas ”Kļūsti par daļu no Latvijas asinsrites”.

Informējam, ka jau no pagājušās nedēļas mikroautobusos ir redzams arī video, kas informē par Muzeju nakts aktivitātēm VADC un bezmaksas mikroautobusu kursēšanas grafiku.

Bezmaksas minibusa kursēšanas grafiks:

18:30 Esplanāde- Donoru Centrs
19.30 Donoru centrs- Esplanāde
20.00 Esplanāde- Donoru centrs
21.00 Donoru centrs- Esplanāde
21.30 Donoru centrs- Esplanāde
22.00 Esplanāde- Esplanāde
23.00 Donoru centrs- Esplanāde

Tā kā 2016. gada muzeju nakts moto ir “Durvis”, VADC šo motīvu izmantos, lai norādītu, ka asins ziedošana ir durvis uz – labestību, nesavtību un pasauli, kurā mēs viens par otru rūpējamies.