Drukāt

Latvija saņēmusi pirmo "BioNTech-Pfizer" ražotās vakcīnas daļu

Šorīt, 26.12.2020., Valsts asinsdonoru centrs (VADC) saņēma ražotāja “BioNTech-Pfizer” vakcīnas “Comirnaty” pirmo daļu, kas sastāda 9750 devas.

Līdz ar to 28.decembrī savas pirmās vakcīnas sāks saņemt slimnīcu ārstniecības personāls, kas strādā ar Covid-19 pacientiem, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

VADC rīcībā ir trīs jaunas dziļās saldēšanas iekārtas,  kuras nodrošina ražotāja noteiktās vakcīnas uzglabāšanas prasības. Kā zināms, lai “Comirnaty” saglabātu efektivitāti, tā jāglabā ļoti zemā temperatūrā -75°C. Kad vakcīnas nonākušas vakcinācijas kabinetos, līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam tās var uzglabāt 2-8°C.

“Mēs esam gandarīti, ka valstiski tik sarežģītā periodā varam  būt daļa no svarīga uzdevuma īstenošanas. Šis ir lielisks piemērs, kā lietderīgi izmantot valsts iestāžu iespējas, jo mums ir nepieciešamā infrastruktūra un kapacitāte, lai bez papildu ieguldījumiem nodrošinātu atbilstošu vakcīnu uzglabāšanu.” Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole.

Lai garantētu piegādes drošību, no rūpnīcas līdz pat galamērķim piegādes transportu pavadīja ražotāju eskorts, bet Latvijas teritorijā par papildu drošību rūpējās arī Valsts policija.

Vakcīnām pret Covid-19 un vakcinēšanās kārtībai Latvijā izveidota arī informatīva uzziņas vietne https://www.spkc.gov.lv/lv/vakcinas-pret-covid-19. Tajā publicētas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem un vietne regulāri tiks atjaunota atbilstoši operatīvajai situācijai.