Drukāt

Izaicinājuma “Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē” uzvarētāju apbalvošana

Šīs vasaras karstākajā periodā, Dziesmu un deju svētku nedēļā, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) apbalvoja asins ziedošanas izaicinājuma “Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē” uzvarētājus.

Šīs vasaras karstākajā periodā, Dziesmu un deju svētku nedēļā, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) apbalvoja asins ziedošanas izaicinājuma “Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē” uzvarētājus.

Izaicinājuma galvenā balva – starptautiskā autobusu pārvadātāja “Lux Express” bezmaksas braucienu visam kolektīvam uz kādu no kompānijas piedāvātajiem galamērķiem korim “Mezgli” un deju kolektīvam “Dardedze” par izcīnīto uzvaru kategorijā “Koris un deju kolektīvs, kurš proporcionāli dalībnieku skaitam ziedojis visvairāk asiņu” svinīgi tika pasniegta “Lux Express” prezentācijas pasākumā “Gada autobuss Lux Express Lounge 2018”.

Savukārt "Laimas" Šokolādes muzejā balvu no saldumu zīmola “Laima”, kā arī ekskursiju muzeja apmeklējumam visam kolektīvam gida pavadībā "Laimas" Šokolādes muzejā saņēma koris “Rubus” un deju kolektīvs “Malnava” par izcīnīto uzvaru kategorijā “Koris un deju kolektīvs, kura vārdā visvairāk ziedotas asinis”

Jau vēstīts, apkopotie rezultāti ļauj secināt, ka asins ziedošanas izaicinājumā vairāk nekā divas reizes aktīvāki ir bijuši dejotāji. Dejotāji bija arī gandrīz trīs reizes aktīvāki ziedotāji, savukārt koristiem bija aktīvākie atbalstītāji. Kopumā izaicinājumā piedalījās 21 koris un 49 deju kolektīvi no visas Latvijas. Akcijas laikā kāds asinis ziedoja pirmo reizi, bet citi, kuriem šīs reizes vairs nav saskaitāmas pat uz abu roku pirkstiem, varēja iedrošināt pārējos. Tieši kolektīvā sajūta, drauga plecs radīja drošumu atnākt un izdarīt labo darbu. Līdz ar rezultātu paziņošanu izaicinājums ir beidzies, tomēr visi kolektīvi ir mīļi gaidīti arī pēc svētkiem, kad būs atguvuši spēkus, kā arī asins ziedošanu ieviest kā kopīgu tradīciju.

VADC vēlas pateikties visiem kolektīviem un to atbalstītājiem, kuri iesaistījās izaicinājumā. Kā arī īpaši uzteikt tos kolektīvus, kuri izveidoja speciālas dziesmas un dejas, lai iedrošinātu un izaicinājumā iesaistītu arī citus kolektīvus. Patiess prieks ir par visiem kolektīviem, kuri dalījās ar bildēm un pieredzes stāstiem, tādējādi popularizējot izaicinājumu divu mēnešu garumā.