Drukāt

Informācija donoriem un donoru dienu rīkotājiem

Pēc starptautiskajām rekomendācijām, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ievērojot visus drošības pasākumus, ir atbalstāma un veicināma.

Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī, ir atcelti daudzi plānotie VADC izbraukumi, kuri bija plānoti izglītības iestādēs, uzņēmumos, pašvaldībās un citās vietās. Turklāt donoru skaits strauji samazinās, jo daudzi atgriezušies no ārvalstīm vai bijuši saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu, un kādu laiku nevar nodot asinis. Līdz ar to asins krājuma uzturēšana jau ir sarežģīts uzdevums.

Aicinām donorus ziedot asinis kādā no pastāvīgajām asins ziedošanas vietām vai izbraukumos. Visās ziedošanas vietās tiek ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijas attiecībā uz nepieciešamajiem higiēnas pasākumiem, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte šajā sarežģītajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

Jautājumu gadījumā, aicinām sazināties ar VADC soc. tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni: 8000 0003.

Aicinām sekot aktuālajai informācija par asins ziedošanas vietām, izbraukumiem un darba laikiem VADC mājaslapas sadaļā izbraukumi un ziedošanas vietas.

VADC lūdz iedzīvotājiem būt vienotiem un koncentrēties kopīgam mērķim. Šis ir laiks, kad katra iedzīvotāja iesaiste ir ļoti svarīga!