Drukāt

Filmas "Katra diena simtgadē. Gadalaiki" ciklā "Vasara" veltīta diena asins ziedošanai

18. novembrī ar pirmizrādi skatītājus priecēs filma "Katra diena simtgadē. Gadalaiki". Tā ir tapusi, iemūžinot katru aizvadīto dienu 2018. gadā. Īpaši lepojamies ar to, ka filmas ciklā "Vasara" diena veltīta asins ziedošanai.

Filma ir tautas atspulgs Latvijas simtgades gadā - tās kadros skatītāji viegli atpazīs sevi un savu personīgo stāstu. Jau sākot ar Jaungada nakti 1. janvārī, kad cauri salūta skaņām pasaulē ierodas pirmais simtgades bērns mazā Jete, un beidzot ar klavierspēli, kas skan pār sniegoto un saules izgaismoto Latvijas panorāmu, filmā ir iemūžinātas simtiem cilvēku dzīves. Turklāt, filmējot katru no 365 dienām, dažkārt pat ar vairākām kino kamerām, un raugoties uz norisēm dabā, laukos un pilsētvidē, indivīda, ģimenes un sabiedrības dzīvē, operatoriem caur kinokameras aci spilgti izdevies notvert šo stāstu dažādos pretmetus: skaisto, skaudro, dižo, bezjēdzīgo, komisko un absurdo.

Filmas veidotāji ierauga šos unikālos kadrus, iemūžinot gan spilgtas personības un viņu sasniegumus, gan arī jauniešus, kuri aktīvi piedalās dažādos pasākumos un festivālos.

Ideja par filmu radās operatoram Viktoram Grībermanim kopā ar režisori Dzintru Geku. Tā bija vēlēšanās iepazīt Latviju un mīlēt Latviju. Pārsteigt skatītāju ar neparastiem stāstiem, ieraudzīt ikdienā nepamanīto un negaidīto. Būt dažādās Latvijas vietās – pilīs un būdiņās, cietumā un Saeimā, bērnudārzā un karnevālā.

PIRMIZRĀDE kinoteātrī "Splendid Palace" 18. novembrī. Filma “Ziema” plkst. 12:00, “Pavasaris” plkst. 14:00, “Vasara” plkst. 16:00 un “Rudens” plkst. 18:00.
IEEJA PAR BRĪVU!