Drukāt

Filmas CILVĒKS TUMSĀ asins ziedošanas akcija k/t “Kino Citadele”

Šī gada 2. septembrī, sākot no plkst. 11.00 Valsts asinsdonoru centrs aicina uz asins donoru dienu kinoteātrī “Kino Citadele” (13. janvāra ielā 8).

Pirmajiem simts cilvēkiem, kas ziedos asinis šīs donoru dienas ietvaros, būs iespēja saņemt kino karti no “ACMEFILM” uz filmu “CILVĒKS TUMSĀ”. Šo karti apmainot pret biļeti kinoteātra kasēs, donors varēs apmeklēt jebkuru “CILVĒKS TUMSĀ” seansu – laika posmā no 2.09.2016 līdz 2.10.2016 kinoteātrī “Kino Citadele”. (Kino karte derīga vienai personai vienam filmas apmeklējumam!)

Šausmu filmu asins ziedošanas akcija aizsākta 2004. gadā ASV līdz ar leģendārā “Zāģa” ekranizāciju, kad filmas izplatītājs Lionsgate sadarbībā ar ASV Sarkano Krustu šādā oriģinālā veidā centās pievērst sabiedrības uzmanību asins donoru kustības problēmām jeb asins un asins komponentu trūkumam.

Latvijā šāda tradīcija aizsākās 2006. gadā ar filmas “Zāģis III” ekranizāciju un guva lielu atsaucību tieši gados jaunu donoru vidū — tad asinis ziedoja 89 donori. 2007. gadā - tādas pat donoru dienas ietvaros kinoteātrī “Parex Plaza” (“Kino Citadele”) asinis ziedoja 102 donori, bet VADC specializētajā autobusā asinis ziedoja 42 donori. 2008. gadā atsaucība bija vēl lielāka — asinis ziedoja 155 donori, bet 2009. gadā - 161 donors, no kuriem 76 donori to darīja pirmoreiz.

Šogad VADC sadarbībā ar k/t “Kino Citadele” un “ACMEFILM” - filmas “CILVĒKS TUMSĀ” izplatītājkompāniju Latvijā - atsāk šo tradīciju no jauna un aicina ziedot asinis!

ATGĀDINĀM!

Par asins donoru vari kļūt, ja:

  •  Esi 18 - 65 gadus jauns
  • Sver ne mazāk par 50 kg
  • Dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu
  • Esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi
  • Esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis
  • Pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma
  • Neesi nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, turklāt pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Lai ziedotu asinis, Tev līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pase vai personas apliecība (eID)) un jānorāda savs bankas konta numurs.

Pirms asins ziedošanas aicinām apmeklēt mājaslapu www.donors.lv un, aizpildot donora anketu, jau iepriekš uzzināt, vai vari ziedot asinis.