Drukāt

Festivālā “LAMPA” sarunās par drosmi piedalīsies VADC un 23 valsts iestādes

Šā gada sarunu festivālā “LAMPA” 28. un 29. jūnijā ar daudzpusīgu programmu apmeklētājus uzņems valsts pārvaldes vienotā telts “Valsts māja”. Teltī vienuviet tiksies publiskā un privātā sektora eksperti, viedokļu līderi un sadarbības partneri.

Valsts mājā” diskutēs par drosmīgiem lēmumiem, par to, kāda ir kļūdas cena valsts pārvaldes darbā, par izaicinājumiem, uzņemoties atbildību, aizstāvot nepopulāru nostāju un atzīstot pieļautās kļūdas. Statistikas duelī meklēsim atbildes uz mūžseno jautājumu – kā ir patiesībā? Tāpat runāsim par sabiedrības atšķirīgajiem priekšstatiem, vai valsts pārvaldes darbā drīkst būt noslēpumi? Runāsim par acīmredzamo un neredzamo drosmi, drosmīgu cilvēku profesijām, atbildību un iesaisti ikdienas norisēs.

Šodienas atvērtā un dinamiskā pasaule sniedz mums iespēju iepazīt citas valstis, to kultūru, tradīcijas, sasniegumus un labākos risinājumus dažādu mērķu sasniegšanai. Tā dod mums iespēju “piemērīt” citu kurpes un ļaut apjaust, vai tās ir gana ērtas. Tāpēc kāpsim kurpēs un prātosim, vai vienas kurpes der visiem?

Kopā ar improvizācijas teātra aktieriem un ekspertiem meklēsim atbildes uz jautājumiem, kādu pamatprasmju trūkums traucē pieaugušajiem pārkvalificēties un atrast sevi jaunās jomās. Spriedīsim arī par to, kāpēc ziņot par pāridarījumu, krāpniecību vai nenovīdību? Vai iedzīvotāju iesaistīšanās dialogā par ES jautājumiem ir nepieciešama, un kā iedzīvotāji var ietekmēt lēmumus, kuri tiek pieņemti tik tālu – Briselē?

Savukārt Valsts kancelejas vadītajās inovācijas laboratorijās jeb #GovLabLatvia laboratorijā ikviens varēs pielikt roku un prātu, lai piedāvātu jaunus risinājumus valsts vecajām problēmām. Ar dizaina domāšanas metodēm radīsim vismaz vienu īstenojamu ideju birokrātiskā sloga mazināšanai, jaudīgu cilvēku noturēšanai valsts darbā un Latvijas valsts pārvaldes reputācijas uzlabošanai.

Abu festivāla dienu ietvaros šogad pirmo reizi teltī “Valsts māja” būs skatāms arī brīvdabas kino. Latvijā tapušas filmas var runāt drosmīgā sarunvalodā un drosmīgā kinovalodā, meklēt jaunu saturu un jaunu formu, uzdrīkstēties neizdabāt un nelaipot, ignorēt klišejas un stereotipus, jo mums ir drosmīgi varoņi, drosmīgi stāsti un drosmīgi kinematogrāfisti. Laipni lūgs “Valsts mājā” festivāla vakara stundās un ne tikai!

Tāpat festivāla dalībniekiem būs iespēja izmēģināt dažādus valsts darbā izmantotos digitālos rīkus - noskaidrot, cik digitāli attīstīta ir Latvija un kādus tehnoloģiju risinājumus piedāvā valsts pārvalde. Būs iespēja uzvilkt īpašās pretterorisma kaujinieku formas un tuvumā apskatīt ugunsdzēsēju aprīkojumu, ziedot asinis “Asins ziedošanas pieturā”, piedalīties #Atkrāpies izaicinājumā, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par finansēm “Karteļa spēlē”.

Īpašu uzmanību “Valsts mājā” pievērsīs arī bērniem - festivāla jaunākos apmeklētājus priecēs robotikas darbnīca un dažādas spēles.

Par drosmi valsts pārvaldē runās un dalībnieku vidū būs Valsts kanceleja, Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Ārlietu ministrija, Satiksmes ministrija, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts asinsdonoru centrs, Valsts vides dienests, Lauku atbalsta dienests, Centrālā statistikas pārvalde, Valsts valodas centrs, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts probācijas dienests, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Nacionālais Kino centrs, Būvniecības valsts kontroles birojs, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Valsts kontrole un “Nasdaq Riga”.

Sarunu festivāla “LAMPA” programmā meklē telti “Valsts māja” un tiekamies Cēsīs! Festivāla dienās aicinām sekot mums līdzi arī sociālo tīklu kontos Facebook, Twitter @Brivibas36 un instagram @brivibas36.

Valsts kanceleja festivālā “LAMPA” piedalīsies jau ceturto gadu pēc kārtas, un tā ir lieliska iespēja tikties ar iedzīvotājiem klātienē, veidot atklātas sarunas, uzzināt dažādu skatījumu uz aktuāliem jautājumiem, kā arī iegūt interesantas idejas darbam.

Sabīne Spurķe
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālrunis: 67082919; 20604166