Drukāt

Februārī “Augstskolu izaicinājumā” sacenšas LKA un EKA

Februārī Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētajā akcijā “Augstskolu izaicinājums” izaicinājumu ziedot asinis pieņem Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Ekonomikas un kultūras augstskolas (EKA) studenti.

Ja izaicinājumā zaudēs LKA, tās studentiem būs jāizveido cilvēku ķēde no savas universitātes līdz EKA. Turpretim ja zaudētāju lomā būs EKA studenti, viņi ar krītiņiem izrotās asfaltu līdz LKA.

Jau ziņots, ka no marta, ziedojot asinis, savā starpā sacenšas lielākās Latvijas augstskolas, zaudētājiem liekot izpildīt uzvarētāju uzdevumu.

Martā asins ziedošanā sacentās Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti. Kopumā šajā laikā asinis ziedoja 248 studenti: 132 no LU un 116 no RTU.

Maijā savukārt savā starpā sacentās Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija un Rīgas Ekonomikas augstskola. Izaicinājumā, jāsaka gan, ka ar ļoti pieticīgu donoru skaitu, 23 pret 5, uzvaras laurus plūca Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.

Septembrī asins ziedošanā sacentās Banku augstskola un Biznesa augstskola Turība. Mēneša laikā asinis ziedoja katrs 62 Banku augstskolas students, nodrošināt augstskolai uzvaru.

Oktobrī asins ziedošanā sacentās Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA). Visaktīvākie donori bija no LLU – mēneša laikā asinis ziedoja 169 studenti.

Novembrī akcijā “Augstskolu izaicinājums” uzvaras laurus plūca Vidzemes Augstskola, apsteidzot Ventspils Augstskolu.

Studenti asinis var ziedot jebkurā asins nodošanas vietā Latvijā, nosaucot savu universitāti. Vairāk informācijas par asins ziedošanas vietām https://www.vadc.lv/donoriem/izbraukumi-un-ziedosanas-vietas.