Drukāt

Ēnu diena 2019 Valsts asinsdonoru centrā

13. februārī, Valsts asinsdonoru centrā viesojās 20 zinātkāri, iedvesmoti un entuziasma pilni jaunieši, lai ielūkotos VADC darbinieku ikdienas gaitās un asins sagatavošanas procesos.

“Ēnas” VADC ciemojās no plkst. 10.00 līdz 14.00. Kopā pavadītajās četrās stundās jaunieši iepazinās ar plašu informāciju par asinsgruprām,  asins dienesta attīstību, VADC pamatdarbības procesiem gan teorijā, gan praksē, noteica savu asinsgrupu un guva ieskatu "ēnojamā" darba ikdienā.  Šajā dienā jaunieši sekoja Kvalitātes departamentam, Juridiskā atbalsta nodaļai, Asins pagatavojumu krājuma nodaļai, Donoru nodaļai, sabiedrisko attiecību speciālistam, preses sekretāram, direktorei un  direktores birojam.

Jaunieši bija ieradušies no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Rīgas Angļu ģimnāzijas, Vecsaules pamatskolas, Salaspils 1. vidusskolas,  Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4. vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Valmieras tehnikuma un pat no Daugavpils krievu liceja.

Kolēģi, kuri šo iespēju izmantoja, stāsta, ka Ēnu diena sniedz vērtīgu pieredzi ne tikai jauniešiem, bet arī mums pašiem, ļaujot darba ikdienā ienest nebijušas vēsmas, uzzināt, kāds ir VADC tēls jauniešu acīs, kā arī piesaistīt nozarei jaunus speciālistus un potenciālos darbiniekus.

Sakām paldies "ēnai" Sniedzei, kura savā ēnu dienā izlēma asinis ziedot pirmo reizi. Pateicamies arī pārējām mūsu “ēnām”, ka izvēlējāties sekot pa pēdām Valsts asinsdonoru centra darbiniekiem!