Drukāt

Cilvēku dzīvību glābšanai rotarieši aprīlī ziedos asinis

Akcijas ietvaros 20.aprīlī pie Brīvības pieminekļa notiks „Rotary Donoru nedēļa” simboliskais atklāšanas pasākums. Tā laikā no plkst. 10.00 līdz 15.00 asinis būs iespēja ziedot Valsts asinsdonoru centra (VADC) specializētajā autobusā.

Akciju „Rotary Donoru nedēļa” ierosinājuši Latvijas Rotary klubi, kas pārstāv nevalstisku organizāciju „Rotary International” ar aptuveni 1,2 miljoniem sekotāju visā pasaulē. Rotarieši īsteno dažādus palīdzības projektus, atbalsta augstus profesionālās ētikas principus un veicina mieru un labu gribu visā pasaulē.

Latvijā ir 20 Rotary klubi, kopā apvienojot ap 400 rotariešus. Pirmais Rotary klubs Latvijā tika nodibināts Rīgā 1932. gada 22. martā. Kluba prezentācija notika Romas viesnīcas restorānā Otto Schwarz, un tā biedru sastāvā bija arī Valsts prezidents G. Zemgals.

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un bankas konta numurs.

Vesels cilvēks asinis var ziedot četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot deviņu nedēļu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu, kas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.Vairāk informācijas www.donors.lv vai zvanot 8000 003.