Drukāt

Dakteri Klauni savā dzimšanas dienā aicina kļūt par asins donoriem

Lielākā dāvana Dakteriem Klauniem viņu ceturtajā dzimšanas dienā būs cilvēku atsaucība, kļūt par asins donoriem, aicina biedrība “Dr.Klauns”.

Ikvienu, kurš 7. novembrī no pulksten 10.00 – 11.30 atnāks uz Valsts asinsdonoru centra specializēto autobusu pie Dailes teātra, Brīvības ielā 75, Rīgā, gaida silta tikšanās ar jubilāriem. Specializētā autobusa izbraukums šeit turpināsies līdz pulksten 16.00.

“Dakteri Klauni dara svētu darbu. Jo viņi, tāpat ka asins donori, rūpējas par ikvienu, kurš ir nonācis slimnīcā un kuram nepieciešama palīdzība. Mēs visi esam viena asinsrite, un vienam bez otra dzīvība nav iespējama. Tādēļ paldies Dakteriem Klauniem par šo neizmērojamo dāvanu savā dzimšanas dienā kādam citam – vēl vienu iespēju dzīvot,” saka Valsts asinsdonoru centra preses sekretāre Zane Mousavi.

Pēc Dakteru Klaunu teiktā, lielākā dāvana viņiem ir bērnu smaidi un izveseļošanās, un ziedotās asinis ir viens no veidiem, kā palīdzēt līdzcilvēkiem. Turklāt, ja savā pirmajā darbības gadā 17 Dakteri Klauni nostrādāja 2650 stundas, 8740 reizes iepriecinot bērnus un piedaloties 80 procedūrās, tad attiecīgi šogad 45 Dakteru Klaunu kolektīva veikums ir 5845 darba stundas – 18 000 reizes satiekot bērnus un klātesot 230 procedūrās.

“Mūsu izaugsme četros gados ir bijusi fantastiska un liels paldies ikvienam, kurš biedrības Dr.Klauns atbalsta velta savas finanses un laiku. Sākotnēji, kā neliela domubiedru grupa, neatlaidīgi pārliecinājām medicīnas personālu, potenciālos atbalstītājus, sabiedrību, cik vērtīgs ir Dakteru Klaunu darbs. Šodien ikviens novērtē to, ka Dakteri Klauni slimnīcu palātās un gaiteņos ienes neviltotu prieku, procedūrās novērš mazo pacientu uzmanību no bieži vien tik nepatīkamajām manipulācijām un reizēm tikai saprotoši paklusē kopā ar mazajiem pacientiem,” pauž biedrības Dr.Klauns dibinātāja un vadītāja Marianna Milovska.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 6. nodaļas virsmāsa Nadežda Mekša atceras: “Pirms četriem gadiem, Dakteriem Klauniem ienākot mūsu slimnīcā, personāls jaunos kolēģus uztvēra ar zināmu piesardzību. Slimi bērni, noraizējušies vecāki – kā šo pasākumu uztvers un vai pieņems? Tomēr jau pavisam drīz  kļuva skaidrs, ka Dakteri klauni ir liels atbalsts mediķu komandai. Viņi ienes pozitīvismu un vieglumu slimnīcas vidē, bērni priecājas viņus redzēt, un vecāki novērtē to, ko viņi dara. Dakteri Klauni  palīdz bērniem aizmirst bailes, sāpes un dažādas negatīvas emocijas, ko dažkārt nākas piedzīvot  medicīnisku procedūru laikā. Viņi prot izvilināt smaidu pat no paša sapīkušākā un niķīgākā pacienta. Visiem zināms fakts, ka smiekli un laba oma ir labākās zāles!”

45 Dakteri Klauni strādā septiņās Latvijas pilsētās, bet visvairāk – 28 Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgā. Biedrība “Dr.Klauns” šogad trešo reizi organizēja mācību kursu jaunajiem Dakteriem Klauniem. Pēc pusgada teorētisko un praktisko nodarbību medicīnas klaunādē 20 jaunie Dakteri Klauni uzsāka patstāvīgu darbu, turpmāk, viņi pilnveidos zināšanas un prasmes biedrības “Dr.Klauns” organizētajās mācībās kopā ar kolēģiem no Latvijas un citām valstīm. Četros gados Dakteri Klauni ir vairākkārt mācījušies pie pieredzes bagātiem un pasaulē atzītiem kolēģiem Izraēlā, Francijā, Portugālē un Krievijā, tā uzlabojot savas prasmes un komunikācijas iespējas ar bērniem, viņu vecākiem un medicīnas personālu.

Biedrība “Dr. Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji – 45 profesionāli medicīnas klauni – dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union“ un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu.