Drukāt

Valsts asinsdonoru centrs aicina plazmas donorus

No 13.aprīļa Valsts asinsdonoru centrs atsāk plazmas donoru pieņemšanu Rīgā Selpils ielā, 9 un Rēzeknē 18. Novembra iela 41.

Plazmas donoru pieņemšana notiek pēc noteikta pieraksta. Pieraksts plazmas nodošanai Rīgā pa tālruni 80000003 vai Rēzeknē pa tālruni  28662590.

Plazmas nodošanas procedūra ir droša un nekaitīga, un tās ilgums ir vidēji 40 minūtes. Procedūras norisi uzrauga kvalificēts medicīnas personāls un procedūrai tiek izmantotas sterilas vienreizlietojamas sistēmas.

No plazmas tiek ražoti vērtīgi asins pagatavojumi: albumīns un imūnglobulīns. Albumīns jau vairāk kā pusgadsimtu ar labiem rezultātiem tiek pielietots pacientiem ar samazināto albumīna daudzumu asinīs – pēcoperāciju periodā, ginekoloģijā, ķirurģijā, onkoloģijā, kompleksajā terapijā aknu saslimšanu gadījumos un citu smagu slimību ārstēšanai.

Imūnglobulīnu pielieto  bērniem un grūtniecēm ar smagām saslimšanām, pacientiem ar asins vēzi  un neiroloģiskam slimībām.

Par plazmas donoru var kļūt persona, kas pēdējo 12 mēnešu laikā  ziedojusi asinis vai asins komponentu vismaz divas reizes un no pēdējās asins vai asins komponentu nodošanas reizes ir pagājuši ne vairāk ka 6 mēneši, kā arī, ja persona atbilst donoru atlases vispārējiem kritērijiem.

Lai noskaidrotu, vai vari būt plazmas donors, lūdzam zvanīt uz VADC bezmaksas uzziņu tālruni 8 000 000 3.

Plazmas donors saņem nelielu pārtikas paciņu, kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai (17,07 EUR) un Latvijas Republikas Darba likumā paredzēto brīvo atpūtas darba dienu (līdz piecām darba dienām gadā).