Drukāt

Donoru busiņš piestāj pie Rīgas Zooloģiskā dārza: LTV

Asins krājumi Valsts asinsdonoru centrā jāatjauno nepārtraukti, tādēļ donori tiek aicināti tās nodot ne tikai pastāvīgajās asins ziedošanas vietās, bet arī donoru busiņā, kas turpina ceļot pa dažādām vietām.

Asins donoru busiņš piektdien bija piestājis Rīgas Zooloģiskā dārza priekšā, un jau darbadienas rītā donoru tajā netrūka.

Pašreiz Valsts asinsdonoru centrs visvairāk lūdz atsaukties rezus negatīvās nulles, B un AB grupas donorus. Taču pieņemts tiks ikviens cilvēks, kas atbilst veselības un vecuma prasībām.

Rolandam šī ir jau 21. asins nodošanas reize: “Varbūt vajadzīga drosme, uzdrīkstēšanās, bet padomāsim par to, ka cilvēkiem ir nepieciešamas mūsu asinis un mēs darām kaut ko patiešām pozitīvu, labu un pēc tam saņemam arī paši par to gandarījumu.”

Šis padoms noderēs Sofijai, kura pierunājusi arī brāli Leonīdu atnākt pirmoreiz pamēģināt nodot asinis. Sofija iedvesmojusies no reklāmas televīzijā, bet Leonīds atzīst, ka ir mazliet bail. “Kādam ir vajadzīga mūsu palīdzība. Tāpēc mēs esam šeit,” saka Leonīds.

Asinis nodot var gan Valsts asinsdonoru centrā, gan kādā no daudzajiem punktiem citur Latvijā, gan busiņā. Jau pirmdien, 8.augustā, deviņos no rīta tas piestās pie Dailes teātra.

Nodot asinis donori tiek aicināti dažādos veidos. Piemēram, šodien visi, kas ziedojuši asinis var doties uz zooloģisko dārzu aplūkot jauno lemuru māju vai citus dzīvniekus un par biļeti samaksāt vienu eiro mazāk.

Vairāk: http://www.lsm.lv/lv/raksts/gimene-un-veseliba/dzive/celojosaja-donoru-busina-mudina-cilvekus-nodot-asinis.a194999/?utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_medium=links