Drukāt

Ziemassvētkos uzdāvini dārgāko – uzdāvini dzīvību!

Šogad Valsts asinsdonoru centrs (VADC) Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienas sagaida ar lielām bažām. Vairāku asins grupu krājumi ir kritiski zemi. Tas nozīmē, ka garo brīvdienu laikā kādam pietrūks tik nepieciešamās asinis, lai glābtu dzīvību.

Neviens nav pasargāts no nelaimes, un tas, kuram var būt būs nepieciešamas asinis brīvdienu laikā, varat būt arī Jūs, Jūsu tuvinieks, draugs. Tāpēc, sagaidot Ziemassvētkus, VADC aicina atcerēties, ka labākās lietas dzīvē ir bezmaksas, un asins ziedošana ir viena no tām. Uzdāvināsim dārgāko- uzdāvināsim dzīvību!
Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka donoru aktivitāte īpaši samazinās vasaras mēnešos un garo svētku laikā, kad cilvēki domā par svētku organizēšanu, atpūtu ar ģimeni, nevis asins ziedošana.
Lai sagatavotos garajām Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienām un spētu nodrošināt asins pieejamību ikvienam, kam tā būs nepieciešama, VADC aicina ikvienu atsaucīgu cilvēku ziedot asinis. „Gribētos, lai tā kļūst par ģimenes, draugu, kolēģu tradīciju, katra gada noslēgumā, ne tikai apdāvināt tuvākos vai ziedot naudu labdarības mērķiem, bet arī doties kopā ziedot asinis,”  saka Valsts Asinsdonoru centra direktore Iveta Ozoliņa „Katrs asins donors, ziedojot vienu asins devu, var izglābt pat trīs cilvēku dzīvības, bet reizēm nepieciešamas vairāku desmitu ziedotāju asinis, lai glābtu tikai vienu dzīvību.”
Jāatzīmē, ka šobrīd pēc ievērojama donoru aktivitātes samazināšanās rudens mēnešos, Valsts Asinsdonoru centrā ir gandrīz visu asins grupu nepietiekošas rezerves. Kritiski zemā līmenī ir B-, 0-, A+ un A- grupu asiņu krājumi.

Donori aicināti asinis ziedot:
katru dienu VADC telpās Rīgā (Sēlpils iela 9). Darba laiki: pirmdien: 8:00-19:00, otrdien: 8:00-17:00, Trešdien: 8:00-17:00, Ceturtdien: 8:00-19:00, Piektdien: 8:00-15:00.
No decembra arī VADC Latgales filiāle Rēzeknē pieņem katru darba dienu. Darba laiki: pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 8.00 līdz 15.00, otrdienās no 13:00 līdz 19:00 (SIA „Rēzeknes slimnīca” telpās, 18.novembra ielā 41, 4. stāvā).
Iespēja ziedot asinis regulāri ir arī šādās pilsētās: Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils. Precīzas adreses un darba laiki šeit. 
VADC un VADC Latgales filiāle regulāri dodas izbraukumos pie donoriem. Ar izbraukumu grafiku var iepazīties donors.lv tīmekļa vietnē.

Informācijai:
Zane Mousavi, VADC preses sekretāre
67408878, +371 278 94 304