Drukāt

Rīgas brīvostas pārvalde un basketbola klubs "VEF Rīga" aicina uz donoru dienu

Trešdien, 31. augustā, no plkst. 10:00 līdz 14:00 Rīgas brīvostas pārvaldes (RBP) telpās, Kalpaka bulvārī 12, notiks basketbola kluba “VEF Rīga”, RBP un Valsts Asinsdonoru centra organizēta donoru diena.

2007. gadā, atzīmējot 49. dzimšanas dienu, basketbola klubs “VEF Rīga” uzsāka jaunu tradīciju - iesaistījās asins donoru kustībā, lai palīdzētu nodrošināt slimnīcām nepieciešamo pieprasījumu un, iespējams, kādam izglābtu dzīvību. Kopš tā brīža katru gadu augustā, kad Latvijā leģendārais basketbola klubs svin jubileju, tā tiek atzīmēta, rīkojot donoru dienu. Šogad VEF atzīmē 58. gadadienu un donoru diena tiek organizēta jau 10. reizi.

Šogad “VEF Rīga” donoru diena notiek sadarbībā ar RBP, kas ir ilggadējs kluba sadarbības partneris. Rīgas brīvostas pārvalde, tāpat kā VEF,  nopietnu uzmanību pievērš ne tikai savu tiešo profesionālo pienākumu pildīšanai, bet rūpējas arī par vidi un sabiedrību, iesaistoties dažādās brīvprātīgās iniciatīvās. Viens no virzieniem ir ieguldījums sporta attīstībā un popularizēšanā sadarbojoties ar basketbola klubu “VEF Rīga”, kā arī līdzdalība donoru kustībā.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs: “Rīgas brīvostas pārvalde atbild par Rīgas ostu, kas aizņem 11% no Rīgas pilsētas teritorijas, ir tiešā darba vieta 5000 cilvēkiem un pastarpināti nodrošina ar darbu vēl 15 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Jebkuram ir saprotams, ka tikai veseli un apmierināti cilvēki tīrā un drošā vidē spēj vislabāk paveikt savu darbu, sasniegt izcilus rezultātus un dot nepieciešamo ieguldījumu mūsu ostas, pilsētas un valsts izaugsmē. Tādēļ  RBP atbalsta aktivitātes, kas vērstas uz sabiedrības veselības nostiprināšanu un veselīga dzīvesveida popularizēšanu. Pēc manas ciešākās pārliecības sports un fiziskas aktivitātes ir veselīga dzīvesveida pamatakmens, tādēļ tik ilggadēji sadarbojamies ar basketbola klubu “VEF Rīga”. Savukārt ziedojot asinis varam tieši palīdzēt atgūt veselību un glābt cilvēku dzīvības. Apsveicu VEF jubilejā un aicinu Rīgas brīvostas pārvaldes darbiniekus, visus ostā strādājošos un ostas apkaimē dzīvojošos piedalīties donoru dienā.”

“VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups: „Jau tradicionāli aicinu visus piedalīties Vefiņa jubilejas donoru dienā. Savos svētkos, kad esam priecīgi un lepni par VEF vārda dzimšanu un tā devumu Latvijas sportā, vēlamies iepriecināt arī citus. Vēlamies dalīties savā priekā un palīdzēt citiem. Liels paldies Rīgas brīvostas kolektīvam par atsaucību un sadarbību! Ceru, ka mūsu rīcība dos pozitīvu efektu, jo nereti donoru skaits Latvijā ir nepietiekams, tāpēc uzskatām, ka šādas aktivitātes ir jāpopularizē.”

Katrs, kurš ziedos asinis, saņems ielūgumu uz “VEF  Rīga” 2016./2017. gada sezonas atklāšanas spēli divām personām, galda spēli par Rīgas ostu, kā arī gabaliņu VEF jubilejas kūkas.