Drukāt

VADC un NBS paraksta līgumu par sadarbību

10. decembrī Valsts Asinsdonoru centrs (VADC) un Nacionālie bruņotie spēki parakstīs sadarbības līgumu, kas dos iespēju kandidātiem dienestam bruņotajos spēkos, brīvprātīgi ziedojot asinis, veikt bezmaksas veselības stāvokļa pārbaudi pirms dienesta uzsākš

Svinīgā sadarbības līguma parakstīšanā piedalīsies VADC direktore Iveta Ozoliņa un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.
Sadarbības ietvaros nākamajiem karavīriem un zemessargiem, kuri vēlas dienēt bruņotajos spēkos, tiks piedāvāts brīvprātīgi nodot asinis, bez maksas nosakot asinsgrupu un rēzus piederību. Tāpat tiks veikti izmeklējumi, nosakot B hepatīta, vīrusa virsmas antigēna, antivielu pret C hepatīta vīrusu, HIV un sifilisa izraisītāju esamību, kuru noteikšana ir obligāta nepieciešamība, stājoties dienestā bruņotajos spēkos.
Tādējādi tiks popularizēta bezatlīdzības asins donoru kustība, kas ne tikai palīdz kādam saslimušajam atgūst veselību un donoram stimulēt asins sastāva atjaunošanos, bet šis sadarbības līgums brīvprātīgi ļaus nākamajiem karavīriem un zemessargiem arī ietaupīt līdzekļus, kas iepriekš bija nepieciešami izmeklējuma veikšanai.

Preses un citu masu informācijas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām jūs piedalīties VADC un bruņoto spēku sadarbības līguma parakstīšanā, kas norisināsies 10. decembrī plkst. 13 Aizsardzības ministrijā, K.Valdemāra ielā 10/12. Ierašanās līdz plkst.12:45, līdzi ņemot personību apliecinošu dokumentu (pasi vai ID-karti).
Mediju pārstāvjus lūdzam apstiprināt savu ierašanos līdz 10. decembra plkst. 11, sūtot e-pastu uz adresi vai telefoniski zvanot uz numuru 67408878.

Informācijai:
Zane Mousavi, VADC preses sekretāre
67408878, +371 278 94 304