Drukāt

Saldējuma brokastis Valsts asinsdonoru centrā

Valsts asinsdonoru centrs (VADC), sadarbībā ar Rūjienas saldējumu šī gada 18. februārī Rīgā, Sēlpils ielā 9 un VADC Latgales filiālē Rēzeknē svinēs Starptautisko Saldējuma brokastu dienu.

Dienas ietvaros ikvienam asins vai asins komponentu donoram visas dienas garumā dāvinās īstu piena un krējuma saldējumu no Rūjienas.

Starptautisko “Saldējumu ēd brokastīs” dienu aizsāka mājsaimniece Florence Rappaporta 20. gadsimta 60 gados, kad Ņujorkā bija neierasti liels aukstums. Lai kliedētu viņas sešu bērnu vaimanas par zemo temperatūru, sieviete viņiem piedāvāja brokastīs ēst saldējumu. Arī nākamajos gados bērni par šo ieradumu atgādināja, līdz šī diena tika atzīmēta valstīs visā pasaulē: No Vācijas līdz Nepālai.

VADC un Rūjienas saldējums vēlas atgādināt, ka arī Latvijā ziemas mēnešos saldējums ir lielisks līdzeklis, kā uzlabot garastāvokli. Un kāpēc gan to neapvienot ar asins ziedošanu?

Gandarījuma izjūta un garšas kārpiņu palutināšana būs garantēta!

Atgādinām, ka ceturtdien, 18. februārī asinis var ziedot Donoru centrā, Rīgā, Sēlpils ielā 9 no plkst. 8.00 līdz 19.00 un VADC Latgales filiālē, Rēzeknē, 18.Novembra ielā 41 no plkst. 8.00 līdz 15.00.

Pie mums, Donoru centrā, Rīgā var nokļūt, braucot ar  9. un 25. trolejbusu, 21., 38., 39., 46., 54. autobusu līdz pieturai Sēlpils iela (Donoru centrs), kā arī ar 5. tramvaju līdz pieturai Saldus iela (Donoru centrs).

Informācijai:
Rūjienas pienotavai ir gadsimtu sena vēsture, kas aizsākas jau 1911. gadā. Savulaik šī pienotava bijusi lielākā Baltijā. Vēl joprojām tā darbojas tajās pašās telpās, kurās uzsāka savu darbību. Saldējuma ražošana pienotavā aizsākās 77 gadus vēlāk – 1988. gadā.

Gadu gaitā ir mainījušās gan ražošanas tehnoloģijas, gan piedāvātās produkcijas klāsts, bet “Rūjienas saldējuma” pamats - saldējums no īsta piena un krējuma - nav mainījies.


Zane Mousavi, VADC preses sekretāre
67408878; 27894304