Drukāt

Pateicības koncerts donoriem

Sestdien, 5. decembrī plkst. 12:00 Rīgas mākslas telpā, Kungu ielā 3, Rīgas dome sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) un koncertorganizāciju AVE SOL rīko ikgadējo pateicības koncertu donoriem un donoru kustības atbalstītājiem.

Koncertā svētku noskaņu radīs Denisa Paškeviča kvartets un Jolanta Gulbe-Paškeviča. Pirms koncerta, plkst. 11:30 apmeklētājiem būs iespēja aplūkot mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediālo izstādi ‘‘Sapņu upe”. Ieeja ar ielūgumiem.
Pateicoties Rīgas domes iniciatīvai, jau sešpadsmito gadu pēc kārtas bezatlīdzības asins donori un donoru kustības atbalstītāji var satikties īpašā pateicības koncertā. Koncerta mērķis ir izteikt viņiem pateicību un aicināt palīdzēt arī turpmāk gan ziedojot asinis, gan organizējot donoru dienas iestādēs vai uzņēmumos.
Rīgā 2015. gadā asinis ziedojuši 16 676 donori, no kuriem 4507 ir darījuši to pirmo reizi dzīvē. Ņemot vērā, ka viens donors gada laikā asinis var ziedot vairākkārt, šī gada laikā Rīgā bijušas 22 508 asins ziedošanas reizes. Rīgā asinis iespējams ziedot ne vien asins sagatavošanas iestādēs (VADC, Rīgas Austrumu KUS klīnikas „Gaiļezers” un P.Stradiņa KUS slimnīcas asins sagatavošanas nodaļās), bet arī VADC organizētajos izbraukumos. Šogad kopumā bijuši jau 229 šādi izbraukumi, no tiem 84 – uz dažādām Rīgas iestādēm un uzņēmumiem, kuri sadarbībā ar VADC ir rīkojuši donoru dienas saviem darbiniekiem.

Informācijai:
Zane Mousavi, VADC preses sekretāre
67408878, +371 278 94 30